Yeter artık; utanmıyor muyuz?

Bu kadarı da olmaz; ya “bile bile uyduruyorlar, yalan yazıyorlar” ya da “yazdırılıyorlar”; artık başkaca söyleyeceğim bir söz kalmadı; zira “gazetecilik” için, “bir gazeteci” için...

Bu kadarı da olmaz; ya “bile bile uyduruyorlar, yalan yazıyorlar” ya da “yazdırılıyorlar”; artık başkaca söyleyeceğim bir söz kalmadı; zira “gazetecilik” için, “bir gazeteci” için “bundan daha ağır hakaret sözü” olmaz!..
Bir yandan “Galatasaray Şampiyonlar Ligi’ne gidemeyebilir, UEFA yeniden inceleme başlattı. ‘Men cezası alan’ Milan şikâyet etmiş, Galatasaray’a da men cezası gelebilir” diye haber yapacaksınız, sonra da “aynı” sayfalara “Galatasaray’a aşağı yukarı brüt10 milyon avroya mal olacak” bir transfer palavrası için “Bomba patlıyor, patladı” diye haber vereceksiniz; bu nasıl bir gazeteciliktir?..
Galatasaray “Rodrigues’ten, Muslera’dan, Gomis’ten birini ya da Belhanda / Feghouli ikilisini bu transfer palavrasını gerçeğe dönüştürecek bir bedelle satar, satmıştır”, anlarım. Ama ortada “Galatasaraylı futbolculara ödenmesi gereken paraları bulmakta zorlanılan bir tablonun olduğu” şu günlerde ve de Fatih Hoca “Mali durum belli, UEFA kararı belli, ilk hedefimiz şampiyon kadromuzu korumaktır” derken, böylesine “bomba patlatan” haberler, gazeteciliği patlatmaktan öteye ne yazar?..
Söyleyin bana, “bu haberleri okuyan” ve de “Avrupa kupalarında oynamaktan menedilen” Milanlı yöneticilerin “taraftar baskısıyla ve Galatasaray’ı örnek göstererek” UEFA kapısını aşındırmalarından doğal ne olabilir? Yoksa “Galatasaray da menedilsin, mali bakımdan batsın” senaryosunun bir parçası mı, bu “bomba” haberler?..
Bakınız Fatih Terim ne diyor; “Ben demiştim demek için isim uydurma sezonu da başladı maalesef. Yazılan, son dakika geçilen, sanki sürekli bizim yanımızdaymış gibi sosyal medyada takipçi artırmak için uydurulan isimlere lütfen, rica ediyorum itibar etmeyin. Duyumculuk adı altında, adını öne çıkarmaya çalışanların size yaptığı, kötülük. Bizlere ise ihanet. Şimdilik sabırla rica ediyorum. Gelecek sefer bu kişileri ismiyle ifşa etmeyi düşünüyorum açıkçası.”
Kim bu “adları şimdilik açıklanmayan” duyumcular? Sözlerden anlaşılıyor (Zira hoca, “Y...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Psikolojik savaşı da kazandı!.. 28 Şubat 2020 | 29 Okunma Ali Başkan “neleri” unutmamalı? 26 Şubat 2020 | 295 Okunma Yazıklar olsun sizlere, ey korkaklar!.. 22 Şubat 2020 | 209 Okunma Bu kurbanlar yeter mi, Sayın Koç?.. 21 Şubat 2020 | 100 Okunma Koç mu Yanal mı gitmeli?.. 19 Şubat 2020 | 178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar