Tam bir sihirbazlık!..

Şaşkınım, hem de nasıl!.. Kim derdi ki; “Galatasaray, birkaç günde ‘o hâlden bu hâle gelecek’ ve camiasına, taraftarına, rakiplerine ‘Vay canına, hedef büyüdü; UEFA Kupası”...

Şaşkınım, hem de nasıl!.. Kim derdi ki; “Galatasaray, birkaç günde ‘o hâlden bu hâle gelecek’ ve camiasına, taraftarına, rakiplerine ‘Vay canına, hedef büyüdü; UEFA Kupası” dedirtecek!..
Ortada “normal” değil, tam bir “sihirbazlık senaryosu” var; hem de Galatasaray camiasının, taraftarının değil, bütün bir futbol camiamızın “normali bile beklemediği” bir yönetim tarafından gerçekleştirilen bir “sihirbazlık” senaryosu!..
Ben “gönderileni, getirileni” isim isim ,bedel bedel yazmayacağım, zaten günlerdir spor sayfalarında spor ekranlarında 7-24 okuyor, görüyor, dinliyoruz!..
Bakınız, “Gomis’in satılmasıyla başlayan süreç” bugün, “böylesine bir takımın kurulması” ile noktalandı, hem de “UEFA’nın sınırlamasını ihlâl etmeden!..”
İşte, “transferin mali sihirbazlığı” burada; “gönderilenlerle, gelenlerin tartıldığı terazinin ‘gelenlerin kefesi’ çok ama çok ağır basıyorsa”, işte “transferin takım eksiği, futbolcu seçimi sihirbazlığı” da orada!..  
Bir süreden beri, bizler, spor gazetecileri, futbol yorumcuları, Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimini eleştiriyor, dahası “çok ağır eleştiriyorduk”; dahası Galatasaray camiası, taraftarı da “öyle” yapıyordu ve de “kişiselliğe dökülmeyen” eleştirilerin çoğu da haklıydı.
Ne var ki, şimdi “Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek” ve “çok ağır eleştirilerimizdeki ‘çok’ kelimesi için, onlardan özür dilemek” gerek; ben “kendi adıma” diliyorum!..
Elbette, “bu sihirbazlıkta” teknik direktör Fatih Terim’in de payı var; Galatasaray’ın “futbolcu seçen” ekibinin de…
Artık, Fatih Hoca ve ekibinin gizli / açık “santrfor yok, golcü yok, güvenilen stoper yok” yakınmalarını yok edecek bir kadro oluşturuldu; hatta çok yorumcumuza göre, “ilk 11’de de, yedek kulübesinde de Başakşehirlileri bile kıskandıracak” bir tabloya imza atıldı.
“Fazlası var, eksiği yok” bir kadro; daha “sakat olan” Emre gibi bir Türk yıldızı da, yakında takıma dönecek!..
Bu tablo, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oh be, dünya varmış!.. 14 Aralık 2019 | 56 Okunma Kâbus 1 bitti!.. 13 Aralık 2019 | 79 Okunma Hoca var ama mentor yok; işte bütün mesele!.. 11 Aralık 2019 | 108 Okunma G.Saray’a “psikolojik” tuzlama!.. 07 Aralık 2019 | 89 Okunma Olmadı, sevgili Fatih Altaylı olmadı!.. 06 Aralık 2019 | 636 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar