Skandal var, araştıran, yazan yok!..

Türk basketbolunda, “sadece içe dönük değil, bütün dünyaya dönük” bir skandal senaryosu sahneye kondu ve oynandı. Perde kapandığında “tablo” tam bir rezaletti!.. Senaryonun kahramanları...

Türk basketbolunda, “sadece içe dönük değil, bütün dünyaya dönük” bir skandal senaryosu sahneye kondu ve oynandı. Perde kapandığında “tablo” tam bir rezaletti!..
Senaryonun kahramanları, yazanları, çizenleri sahneye koyanları, oynayanları “eski” Federasyon Başkanı Turgay Demirel ile bugünün Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu idiler.
Daha üç yıl öncesine kadar, “Federasyon Başkanı ve Millî Takım Kaptanı olarak” neredeyse “kankalar gibi” görünen bu iki ünlümüz, “prim konularında bile el ele verecek kadar” içli dışlıydılar!..
Federasyon Başkanı, “FIBA Avrupa Başkanı olunca, Millî Takım Kaptanı’na da Federasyon Başkanı olmak düştü” ve 2016 Ekim’inin son günlerinde yapılan seçimle Türkoğlu “yeni” koltuğuna oturdu!..
Ne olduysa “ondan sonra” oldu. Maalesef “basketbolu yazıp çizen” haberci ve de yorumcu arkadaşlarımız, “Ser verir, sır vermeyiz” ilkesinden vazgeçemedikleri için, basketbolun zirvelerinde “nelerin olduğunu” bir türlü öğrenemedik.
Her şey “güllük gülistanlık” zannediyorduk, ama meğer “ortalık kan davası hâline dönüşmemiş” mi?..
FIBA Avrupa Başkanlığı seçimi geliyor; Turgay Demirel aday, onu yabancılar aday gösteriyor. Türkiye Basketbol Federasyonu ise “bir Sırp’ı!..”
Demirel’i “yabancılar” başkanlık koltuğuna “yeniden” oturtuyor. Türkiye’nin desteklediği “Sırp” daha ilk turda eleniyor; sizler “Avrupa sahnesinde, bütün dünyanın seyrettiği” skandal görüntüye bakın!..
Bilmem ki, şimdi “Dünya standartlarındaki bu rezaletin iç yüzünü ortaya çıkarmak için,” Gençlik ve Spor Bakanlığının bir soruşturma açması gerekmiyor mu?..
Yooo, kimse bana “Ama Federasyonlar özerk” filan demesin. Evet, federasyonlar özerktir ama bu özerklik “en azından Avrupa’da alay konusu olan ve afiyetle yenilen bu ‘Türk Türk’e karşı’ herzesinin sebeplerinin araştırılmasına ve neler olduğunun ortaya çıkarılmasına” mâni değildir!..
İstanbul’da ve Ankara’da oturan “basketbolla ilgilenen ve yazan” arkadaşlarımızdan ses seda çıkm...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki varsın, olimpiyat!.. 28 Temmuz 2021 | 67 Okunma Bir Başkan, bir Hoca ve acı tablo!.. 24 Temmuz 2021 | 274 Okunma Kapkara forma / Kapkara gece / Ya sorumlu?.. 23 Temmuz 2021 | 536 Okunma Burak Başkan’dan hatalar ve itiraflar! 21 Temmuz 2021 | 111 Okunma Futbolun sahiplerisiniz; öyle mi?.. 17 Temmuz 2021 | 136 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar