Şenol Hoca, titre ve kendine dön!..

Kusura bakma Şenol Hocam; “Moldova maçında millî takım oldu” ama, maçtan sonra “Sen ‘sen’ olamadın”; hem de hiç olamadın!.. Andorra maçındaki “çok kötü oyun ve bir...

Kusura bakma Şenol Hocam; “Moldova maçında millî takım oldu” ama, maçtan sonra “Sen ‘sen’ olamadın”; hem de hiç olamadın!.. Andorra maçındaki “çok kötü oyun ve bir şans golü ile gelen galibiyeti eleştirenler için” söylediğin sözler ve yaptığın “çirkin imalar” sana hiç  yakışmadı. Yoksa “İstanbul’a gelişinden beri birdenbire “futbol filozofluğundan vazgeçip, günlük polemikler içinde ‘yaralanmalara kadar varan’ uygulamalarla karizma ve kariyerini yaralayacak hâle gelen” bir hocaya yakıştı mı?..
Ne demek “Nifak tohumları ekenler var. Millî takım herkesin takımı. Benim üzerimden bu takıma vurmak iyi bir şey değil. Benim üzerimden bu takıma, oyunculara, federasyona yüklenmesinler” lafı?..
Aslında Andorra maçından sonra “o eleştirileri yapanlara” teşekkür etmen lazım; zira, “seni uyandırdı” o eleştiriler ve de o maçın “Nasıl olsa yeneriz, üç mü atarız beş mi” rehaveti içinde sahaya sürdüğün ilk on birinde yaptığın, sevgili Sadık Söztutan’ın tabiri ile “yüzde 50’lik revizyonu” getirdi. Sonuç ortada; işte, “zayıf bir takım olsa” da, gene de “Andorra’dan çok daha iyi bir ekip olan” Moldova önünde oynanan futbol ve alınan farklı galibiyet!..
Bu ülkede “Atatürkler, İnönüler, Bayarlar, Demireller, Ecevitler, Özallar, Erdoğanlar hem de nasıl eleştirildi, eleştiriliyor, dinliyorsun, okuyorsun, duyuyorsun!..
Bu dünyada “futbol başta her spor dalında en ünlü, en büyük millî takım hocaları”, bu ülkede de “bir zamanlar” Gündüz Kılıçlar, Coşkun Özarılar, Sabri Kirazlar, Fatih Terimler, Mustafa Denizliler ve “millî takımı Dünya 3’üncüsü yapan” Şenol Güneşler nasıl eleştirildi, yaşayıp geldin, biliyorsun!..
Elbette, “Andorra maçındaki ‘her türlü eleştiriyi hak eden’ kötü futbolu yazanların eleştirilerinde varsa hata ve yanlışları eleştirebilir, cevaplarını verebilirsin, en tabii hakkındır ama ne demektir; “Nifak tohumları ekenler” sözü?..
Bak hocam; Türk Dil Kurumu sözlüklerine bir bak “Nifak tohumu ekmek” ne anlama geliyor; ben...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih Hoca, zamanla yarışıyor!.. 21 Eylül 2019 | 130 Okunma Ali Koç ne yapmak istiyor?.. 20 Eylül 2019 | 219 Okunma Fatih Hoca’nın ahı ve acı gerçekler!.. 18 Eylül 2019 | 257 Okunma Acımasız senaryo ve Brütüsler!.. 14 Eylül 2019 | 44 Okunma Şenol Hoca, titre ve kendine dön!.. 13 Eylül 2019 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar