Sayın Ali Koç, titreyiniz ve kendinize dönünüz!..

“Spor da yazan” bir gazeteci olarak “artık, Ali Koç yazmak istemiyorum.”“Takımı bir derbi kazandı” diye “Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu şerefsizlere...

“Spor da yazan” bir gazeteci olarak “artık, Ali Koç yazmak istemiyorum.”

“Takımı bir derbi kazandı” diye “Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu şerefsizlere, hırsızlara, alçaklara gösterdik” diyen bir kişi için yazmak, doğrusu ya, bunca yıl “doğru ve dik tuttuğum kalemime hiç yakışmayacak” bir adım attırabilir!

“Atatürkçülüğü ile övünen” Sayın Başkan’a, “Atatürk’ün ‘spor için söylediği” şu sözleri iyi okumasını ve anlamasını öneririm:

“Dünyada spor hayatı, spor âlemi çok önemlidir. Bu kadar önemli olan spor hayatı bizim için daha önemlidir. Her boy ölçüşmede arkalarında Türk milletinin bulunduğu ve millet şerefini düşünmelerini Türk sporcularına meslek düsturu olarak kaydediyorum. Spor, ahlaktır. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir.”

Ali Koç’un pazar gecesi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başarılar Türkiye 15 Haziran 2024 | 50 Okunma Büyüklüğe ihanet!.. 14 Haziran 2024 | 55 Okunma Arda, Semih, Kerem ve Barış... 12 Haziran 2024 | 1.489 Okunma Üç büyüklerden hangisinin işi zor? 08 Haziran 2024 | 1.361 Okunma Son koz; Mourinho! 07 Haziran 2024 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar