Şampiyonluk, hak edenindir!..

Abdullah Avcı, bükemediği bileği öpeceğine başarısızlığına kılıf bulmak için hedef saptırıyor… İstediğin kadar bağır çağır, istediğin kadar “hedef...

Abdullah Avcı, bükemediği bileği öpeceğine başarısızlığına kılıf bulmak için hedef saptırıyor… İstediğin kadar bağır çağır, istediğin kadar “hedef saptırmaya” uğraş, “gerçeklerden kaçamazsın”, Abdullah Hoca!.. “Galatasaray’ın şampiyonluğunda” Fatih Terim’in yüzde 61 payı varsa, senin “Başakşehir’in şampiyon olamamasındaki” payın yüzde 71’dir!..
Aynaya bak ve kendi kendine şu soruyu sor; “Mesela benim yerime Başakşehir’in başında bir Okan Buruk Hoca, bir Sergen Yalçın Hoca, bir Bülent Korkmaz Hoca, bir Ünal Karaman Hoca, bir Mustafa Kaplan Hoca, bir Hikmet Karaman Hoca olsaydı, Erzurum’da Federasyon’un “garip ve istisnai bir karar” ile “o dondurucu soğukta gece oynattığı” maçta, Galatasaray, 2 puan kaybettikten ve 8 puan geriye düştükten sonra şampiyon olabilir miydi?..”
“O geceden sonra”, Galatasaray “gene puanlar kaybetti”, peki “sen ne yaptın”; kaç puan kaybettin de, “şampiyonluğu Fatih Hoca’ya hediye ettin?..”
Utan, bir de “Yok oymuş, yok buymuş” diye kaybettiğin şampiyonluğun üstünü örtmeye çalışıyorsun; “zeytinyağı gibi” üste çıkarak!..
Ve de “kendi oyuncularının, yardımcılarının neler yaptığına bakmadan” saha kenarı olaylarını “sadece” Fatih Hoca’ya ve Galatasaraylılara yüklemeye kalkışıyorsun; ayıp değil mi?..
Son beş yıla bak, “elindeki kadroya” bak; kulübünün “mali imkânlarına” bak, hele hele, “sezonun ortasında bile” o kadroya “kimleri eklediğine” bak ve de “bükemediğin bileği öpmesen” bile “yüzün kızararak” sus ve otur!..
Galatasaray, “santrforsuz, stopersiz haftalar, aylar geçirdi”; cezalar, sakatlıklar üst üste bindi ve gene de şampiyon oldu; sen ne yaptın?..
Mesela, söyle bana “Galatasaray maçından önce oynadığın” maçta, “kaç oyuncuna ‘Galatasaray maçında cezalı duruma düşmesinler’ diye ikinci sarı kartı çıkarmayan” hakemlere “teşekkür borçlu” değil misin?..
Kaç yıldır, o takımın başındasın, “Türkiye kulüplerinin mali standardı içinde ‘bir elin yağda, bir elin balda iken” ne yaptın; “...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Artık; ara ve ana hedef!.. 22 Kasım 2019 | 35 Okunma Galatasaray, “Gençler Divanı” kurmalı!.. 20 Kasım 2019 | 35 Okunma Efsane!.. 16 Kasım 2019 | 49 Okunma “En başarılı sensin” Mustafa Başkan! 15 Kasım 2019 | 78 Okunma Terim farkını, fark etmek!.. 13 Kasım 2019 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar