Neymiş; Kayyummuş!..

Hem “Kayyumluk ortamı oluşturdular”; hem de şimdi Galatasaray Başkanı ve yönetimi üzerine “Kayyum atanacak” baskısı uyguluyorlar!.. “Uyguluyorlar” ki, Mustafa Cengiz ve arkadaşları “bir an...

Hem “Kayyumluk ortamı oluşturdular”; hem de şimdi Galatasaray Başkanı ve yönetimi üzerine “Kayyum atanacak” baskısı uyguluyorlar!..
“Uyguluyorlar” ki, Mustafa Cengiz ve arkadaşları “bir an önce” yani “hemen” ve de hemen “seçim” kararı alsın, “tarih” ilan etsin, çekip gitsin, “liseci” takımının liderinin “seçtiği, atadığı ve ilan ettiği”  Başkan adayı da Galatasaray’ın başına otursun!..
Anadolu da bir tabir vardır, işte tam da bu tabloya uyuyor; “Alan da kaçan mı?”
Eğer “bugünkü durumun tersi olsaydı”; yani “iktidarda bu takımın adamı olsaydı” ve de “o takımın yönetimi gidip yerine Mustafa Cengiz takımı gelecek olsaydı”; inanıyorum ki; “Mustafa Cengiz geleceğine, kayyum gelsin daha iyi” diye düşünürlerdi. Aylardır, böylesine “kana kan, intikam” duygusu ile yatıp kalkıyorlardı da, ondan!..
Mustafa Cengiz ve arkadaşları, “onlardan değil”; Galatasaraylılar merak etmesin; “Kayyumun geleceği” hiçbir oyunun içinde de olmazlar!..
Galatasaray Kulübü’nün tüzüğü ortada, “bu konuyla ilgili hükümler” de orada; “Neden” kayyum gelsin ki?
Mustafa Cengiz ve arkadaşlarının gözlerini “kana kan, intikam” bürümemiş ki; “liseci zihniyetinin zerresi” onda ve arkadaşlarında yok ki!..
Tüzüğün “onlara verdiği hakkı” sonuna kadar kullanacaklar, “hukuki olarak hakları olan uygulamalara bakacaklar”; oldu, oldu; olmadı;” Tüzüğün emrini yerine getirecekler!..”
Bazıları “bilmeden”, bazıları “bile bile” karıştırıyorlar; Tüzük “Bir ay içinde seçim” demiyor; “bir ay içinde seçim kararı alınır” diyor!..
Bekleyin bakalım; “Bir ay içinde seçim kararı alınacak mı, alınmayacak mı?..”
Eğer “hukuk ve mahkeme” bir ay içinde “yürütmeyi durdurma” ya da “oylamayı iptal” kararı verirse, neden kayyum gelsin? “İptal kararı verirse” zaten mesele kalmaz; “yürütmeyi durdurursa” dava sonuçlanana kadar Cengiz ve yönetimi göreve devam eder; bu kadar basit!..
Yok, mahkeme “Yürütmeyi durdurmaz ya da oylamayı iptal kararı vermez” ise,”; Cengi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 30 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma Al formayı, vur takıma!.. 09 Ekim 2019 | 106 Okunma “Ayrımcı” bir sloganla Türk futbolu kurtulmaz! 05 Ekim 2019 | 47 Okunma G.Saray’da futbol dönüşümü!.. 04 Ekim 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar