Millî takım üzerine müthiş bir yazı…

Yazıyı, perşembe sabahı “sporyazarlari.com” sitesinde okudum. Yazan; Mehmet Özyazanlar… Tam da “soyadına layık” bir yazı; “öz” ve de “Efradını cami, ağyarını mâni” /...

Yazıyı, perşembe sabahı “sporyazarlari.com” sitesinde okudum. Yazan; Mehmet Özyazanlar…
Tam da “soyadına layık” bir yazı; “öz” ve de “Efradını cami, ağyarını mâni” / Yani; “olması gerekenleri içine alan, olmaması gerekenleri dışarıda bırakan…”
Başlığı “Futbolda kahramanın yeri yok” olan yazıyı, “millî takım üzerine yorum yapan, konuşan, yazan” herkesin okumasını dilerim. Ben, “yazının bir bölümünü” sütunuma “başlığı” ile alıyorum.
Bitiş paragrafı ise, burada:
“Stefan Kuntz, ‘Beni gönderip başkasını getirerek ülke futbolunun sorunlarını çözebileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz’ derken haklı ancak teknik direktör olarak gereğini yap(a)madığı için de haksız.
Nedir gereği? Futbolun kolektif bir spor olduğu gerçeğinden asla zerrece dahi ödün vermemek ve bütün sistemini, oyun anlayışını bu temel üzerine inşa etmek.
Yıldız etiketli oyuncuların sahada kafalarına göre takılması, elbette Kuntz’a olan inancı, güveni sarsar.
Futbolu doğru algılamadan, ne istikrarlı bir grafik yakalamak, ne de bir değişim gerçekleştirmek mümkündür…”
Teşekkürler Mehmet kardeş, teşekkürler…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dursun Başkan, Arda’yı sustur... 08 Ekim 2022 | 152 Okunma Bu balon patlatılmalı! 07 Ekim 2022 | 270 Okunma G.Saray'ı 8 kişi oynatan iki kurtarıcı (!) 05 Ekim 2022 | 86 Okunma Millî takım üzerine müthiş bir yazı… 01 Ekim 2022 | 121 Okunma Türk atletizmine kara leke! 30 Eylül 2022 | 201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar