"Liseli imtiyazları" kaldırılmalı!..

Galatasaray, "bir spor kulübüdür" ve kurulan "AŞ" ile de, "halka açık" bir şirketin "üst kuruludur!.." Böyle bir "dernek şirket" ikilisinde "üyelik" elbette "eşitlik" üzerinde oluşturulmalı, "imtiyazlı olma" gibi...

Galatasaray, "bir spor kulübüdür" ve kurulan "AŞ" ile de, "halka açık" bir şirketin "üst kuruludur!.."
Böyle bir "dernek şirket" ikilisinde "üyelik" elbette "eşitlik" üzerinde oluşturulmalı, "imtiyazlı olma" gibi bir "üstünlük" kimseye, hiçbir gruba tanınmamalıdır!..
Dernekler Kanunu'nda; Medeni Kanunu'nun "derneklerle ilgili bölümünde" 'imtiyazlı üyelik' yoktur, 'üyeler arasında eşitlik' vardır!.."
Dahası, "Galatasaray Lisesi", artık "Tevfik Fikret'in, Ali Sami Yen'in ve arkadaşlarının lisesi" değildir.
"Sınavla ve puanla öğrenci alan" bir lisedir; lisede yüzlerce Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Trabzonsporlu okumakta, mezun olmaktadır!.. Dahası "Fenerbahçe Kulübü üyesi olan" ve de "Galatasaray'a karşı, Fenerbahçe'nin görüş, istek ve beklentilerini savunan kişilerin öğretmen ve hatta müdür olabildiği" bir lisedir!..
Dahası, ne...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki varsın, olimpiyat!.. 28 Temmuz 2021 | 64 Okunma Bir Başkan, bir Hoca ve acı tablo!.. 24 Temmuz 2021 | 274 Okunma Kapkara forma / Kapkara gece / Ya sorumlu?.. 23 Temmuz 2021 | 535 Okunma Burak Başkan’dan hatalar ve itiraflar! 21 Temmuz 2021 | 110 Okunma Futbolun sahiplerisiniz; öyle mi?.. 17 Temmuz 2021 | 135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar