Kulüplerimizde “borç korkusu” yokmuş!..

Ziraat Bankası garantisi ile kulüplerimizin bankalara olan borçlarının ilk birkaç yılı ödemesiz yeniden yapılandırılması projesini”, bizzat kulüpler baltaladılar ve proje gündemden kalktı. Bazı...

Ziraat Bankası garantisi ile kulüplerimizin bankalara olan borçlarının ilk birkaç yılı ödemesiz yeniden yapılandırılması projesini”, bizzat kulüpler baltaladılar ve proje gündemden kalktı.
Bazı kulüplerimizdeki “çok bilmişler”, projenin baltalanmasına öncülük ettiler ve ne yazık ki, yönetimler de “aslında altı boş bu eleştirilere, bu endişe tuzaklarına kapıldılar” ve “gırtlağa kadar gelmiş borçlar” ile baş başa kaldılar!..
Baltalama olayında, “borçlu olmayan kulüplerin yöneticilerinin” gayretleri de inkâr edilemezdi; “borç içindeki rakiplerinin rahatlamalarını” elbette istemeyeceklerdi ve nitekim de muratlarına erdiler!..
Aslında projede “eksikler vardı”; düzeltilebilirdi!..
“Tereddüt getiren” tarafları olabilirdi; o tereddütleri ortadan kaldıracak ekler ya da rötuşlar yapılabilirdi!..
Kimseye “bu projeye katılacaksın” baskısı yapılmıyordu; “isteyenler, ihtiyacı olanlar” katılacaktı; baltalandı!..
Demek ki, “borçlardan şikâyetçi olan” kulübümüz yoktu. Olmadığına göre, artık hiçbir kulübün yöneticisi Ankaralarda, Cumhurbaşkanlığı katında, Maliye Bakanlığı kapılarında “Vergi borcuydu, sigorta borcuydu” diyerek “af dilenmeyecek, taksit istemeyecekti”; anlaşılan!..
Hayırlı olsun!.. Benim seçimim!..
‘Şarap Tadıcısı’nın önüne iki bardak şarap koyup sormuşlar; “Acaba hangisi daha kalitelidir?”
Adam, bardaklardan birini alıp, şarabı tatmış, sonra “ötekini” işaret etmiş…
Sonucu bekleyenlerden biri “Nasıl olur, daha ötekini tatmadınız bile” demiş.
Şarap Tadıcısı gülmüş; “İçtiğimden daha kötüsü olamazdı!..”
Bir Beşiktaşlı arkadaşım da bana sordu; “Beşiktaş Başkanlığına iki aday var. Sen bu işleri bilirsin, hangisini seçersek daha iyi olur?”
Şaşırdım; “Bir aday daha mı çıktı, hani yoktu?”
Cevap verdi; “Çıktı… Çıktı…”
Ben de hemen cevap verdim; “İşte o daha iyi başkan olur!..”
Bu defa o şaşırdı; “Nasıl olur, son çıkan adayın adını bile söylemedim?.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gönlümde hep “Serkan” kalacaksın!.. 23 Ekim 2019 | 109 Okunma G.Saray’ın sahibi kimdir? 19 Ekim 2019 | 67 Okunma Liseciler bayram yapıyordur!.. 18 Ekim 2019 | 81 Okunma Grup tamam da ya finaller?.. 16 Ekim 2019 | 163 Okunma MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar