Küçük düşünenlere cevap; Falcao!..

Diyorlar ki; “Falcao kaç yaşında, son transferi olacak, ona yatırım yapılır mı, onca para verilir mi, genç bir adam al, oynat, dene, büyüt, sat; yatırım böyle olur!..” TV ekranlarında dinliyor, spor...

Diyorlar ki; “Falcao kaç yaşında, son transferi olacak, ona yatırım yapılır mı, onca para verilir mi, genç bir adam al, oynat, dene, büyüt, sat; yatırım böyle olur!..”
TV ekranlarında dinliyor, spor sayfalarında okuyorum, hatta sosyal medyada “muhalif” lisecilerin bu konudaki saçmalıklarına takılıyorum; gülüyorum!..
“Büyük kulüp / Büyük takım”; ancak “büyük düşünen” yöneticilerin, teknik adamların elinde, yönetiminde oluşur!..
Falcao, “Galatasaray’a üstelik ‘bonservis bedelsiz’ gelmektedir”; onun çapında, onun karizmasında, onun kariyerinde bir  “golcü santrforun bonservis bedelini” düşünün ve Galatasaray yönetiminin, “eğer gelirse” nasıl bir büyük şans oluşturduğunu anlayın!.. Dahası, “üç yıl için” ona “beş buçukar milyon avrodan 16,5 milyon avro verilecekmiş”; verilir miymiş?..
Madde 1 – “O gelecek ve Diagne gidecek”; Diagne’nin yılda aldığını Falcao’nun yıllık bedelinden düşün; kaça gelmiş oldu?..
Madde 2 – Falcao, GSstorlarda  “kaç forma ve tişört sattıracak” düşündünüz mü?..
Madde 3 – Falcao, tribünlere “kaç fazla taraftar getirecektir”; nasıl hesaplamazsınız?..
Madde 4 – Kombineler, koltuklar, localar nasıl dolacak; bir hatırlayın!..
Madde 5 – Atacağı gollerle, Şampiyonlar Ligi’nde, Süper Lig’de alınacak puanlar ve Türkiye Kupası’nda atlanacak turlar, getirilecek yeni kupalar Galatasaray’ın kasasına “kaç avro, TL, dolar koyacaktır”; nasıl düşünmezsiniz?..
Madde 6 – Onun sadece adı, stada konacak reklam panolarının, formalara alınacak sponsor markalarının bedelini ne kadar arttıracaktır; haberiniz yok mu?..
Madde 7 – Galatasaray’ın içerde / dışarda marka değerine koyacağı artı, hatta Türk Futbolu’na, Süper Lige ekleyeceği artı, artık lise öğrencisinin bile aklına gelmiyor mu?..
Madde 8 – Ülkenin ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca Galatasaray taraftarını “nasıl mutlu edeceğini” de yukarıdan beri yazdığım tabloya eklerseniz; “Falcao transferine ‘İyi yatırım değil’ diyen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih Hoca, zamanla yarışıyor!.. 21 Eylül 2019 | 179 Okunma Ali Koç ne yapmak istiyor?.. 20 Eylül 2019 | 219 Okunma Fatih Hoca’nın ahı ve acı gerçekler!.. 18 Eylül 2019 | 257 Okunma Acımasız senaryo ve Brütüsler!.. 14 Eylül 2019 | 44 Okunma Şenol Hoca, titre ve kendine dön!.. 13 Eylül 2019 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar