Küçük düşünenlere cevap; Falcao!..

Diyorlar ki; “Falcao kaç yaşında, son transferi olacak, ona yatırım yapılır mı, onca para verilir mi, genç bir adam al, oynat, dene, büyüt, sat; yatırım böyle olur!..” TV ekranlarında dinliyor, spor...

Diyorlar ki; “Falcao kaç yaşında, son transferi olacak, ona yatırım yapılır mı, onca para verilir mi, genç bir adam al, oynat, dene, büyüt, sat; yatırım böyle olur!..”
TV ekranlarında dinliyor, spor sayfalarında okuyorum, hatta sosyal medyada “muhalif” lisecilerin bu konudaki saçmalıklarına takılıyorum; gülüyorum!..
“Büyük kulüp / Büyük takım”; ancak “büyük düşünen” yöneticilerin, teknik adamların elinde, yönetiminde oluşur!..
Falcao, “Galatasaray’a üstelik ‘bonservis bedelsiz’ gelmektedir”; onun çapında, onun karizmasında, onun kariyerinde bir  “golcü santrforun bonservis bedelini” düşünün ve Galatasaray yönetiminin, “eğer gelirse” nasıl bir büyük şans oluşturduğunu anlayın!.. Dahası, “üç yıl için” ona “beş buçukar milyon avrodan 16,5 milyon avro verilecekmiş”; verilir miymiş?..
Madde 1 – “O gelecek ve Diagne gidecek”; Diagne’nin yılda aldığını Falcao’nun yıllık bedelinden düşün; kaça gelmiş oldu?..
Madde 2 – Falcao, GSstorlarda  “kaç forma ve tişört sattıracak” düşündünüz mü?..
Madde 3 – Falcao, tribünlere “kaç fazla taraftar getirecektir”; nasıl hesaplamazsınız?..
Madde 4 – Kombineler, koltuklar, localar nasıl dolacak; bir hatırlayın!..
Madde 5 – Atacağı gollerle, Şampiyonlar Ligi’nde, Süper Lig’de alınacak puanlar ve Türkiye Kupası’nda atlanacak turlar, getirilecek yeni kupalar Galatasaray’ın kasasına “kaç avro, TL, dolar koyacaktır”; nasıl düşünmezsiniz?..
Madde 6 – Onun sadece adı, stada konacak reklam panolarının, formalara alınacak sponsor markalarının bedelini ne kadar arttıracaktır; haberiniz yok mu?..
Madde 7 – Galatasaray’ın içerde / dışarda marka değerine koyacağı artı, hatta Türk Futbolu’na, Süper Lige ekleyeceği artı, artık lise öğrencisinin bile aklına gelmiyor mu?..
Madde 8 – Ülkenin ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca Galatasaray taraftarını “nasıl mutlu edeceğini” de yukarıdan beri yazdığım tabloya eklerseniz; “Falcao transferine ‘İyi yatırım değil’ diyen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu damga kaldırılmalı!.. 19 Eylül 2020 | 50 Okunma Bu maçın nesi yazılır ki?.. 17 Eylül 2020 | 7 Okunma İlk hafta; Büyükler ve İlkler!.. 16 Eylül 2020 | 123 Okunma Galatasaray sahada, ama… 12 Eylül 2020 | 74 Okunma Puanları hak edenler alsın!.. 11 Eylül 2020 | 102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar