İşte G.Saray!..

Kargaşalar, yaygaralar; “Oluyor, olmuyor” haberleri arasında ve de “bıkkınlık verecek” bir sürecin sonunda Galatasaray Falcao’suna kavuştu; hem de ne kavuşma!.. Öylesine bir kavuşma ki, Türk sporunda yok da...

Kargaşalar, yaygaralar; “Oluyor, olmuyor” haberleri arasında ve de “bıkkınlık verecek” bir sürecin sonunda Galatasaray Falcao’suna kavuştu; hem de ne kavuşma!..
Öylesine bir kavuşma ki, Türk sporunda yok da, dünyada bile “benzeri” çok azdır!..
Zaten dünyanın dört bir yanındaki ajansların, gazetelerin, TV’lerin “Karşılama haberini” veriş, anlatış şekilleri de, “Pazar gecesi Atatürk Havaalanı’ndaki tablonun ne kadar etkili olduğunu” ortaya koydu!..
Elbette, “kıskançlık tutulması” içinde  karşılamayı “eleştirenler, kötüleyenler” de oldu ama, bunlar “Falcao kavuşmasının tarihe geçmesini” önleyemezdi, nitekim önleyemedi!..
Şimdi artık “görev ve sorumluluk” Falcao’da; o geceki “ailecek coşkunlukları”, görevin “tam olarak yerine getirileceğinin işaretini” verdi.
Göreceğiz ki; “Galatasaraylı Hagi” gibi “Galatasaraylı Falcao” olarak tarihe geçecek!..
Ama o tablo ve “mutlu son”, Galatasaray İkinci Başkanı / Başkan Vekili Abdürrahim Albayrak’ın “gaf ve hatalarını” unutturmayacak; inşallah “yaşadığı acı ve üzüntü verici süreç” kendisine ders olur!..
“Gustavo’nun 6 milyon avro bonservis bedeli” ile Türkiye’ye geldiği bir süreçte “Falcao gibi bir gol makinesini” hem de “bonservis ödemeden” Türkiye’ye getirmek, doğrusu ya tam bir “yöneticilik sihirbazlığıdır”; başaranları kutlarım!..
Sadece Falcao mu; “Avrupa’nın ‘baş’ takımlarının hemen altındaki ‘başaltı’ takımları ayarında bir kadroyu kuran” Mustafa Cengiz yönetimi, bütün Galatasaray camiasının alkışını hak etti; sosyal medyada hâlâ “muzırlık etmeye çalışan ve gülünç olan” bir avuç “Liseciler” hariç; onların da çoğu suspus oldu bile!..
Şimdi, “düşündüğü ve istediği bir stoper (Onu da ocak transferinde alır) hariç, ‘derinliği’ de kaliteli olan” bir kadroya kavuşan Fatih Hoca’ya düşüyor, artık sorumluluk ve iş!..
“Bu orta saha ve bu forvetler” ile, bugüne kadar oynattığı” yediğinden fazla at” futbolunu sahalara “geri getirmelidir” takımı; Galatasaraylılar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arda ocakta alınsaydı?.. 11 Temmuz 2020 | 94 Okunma 60 puan fakirleri… 10 Temmuz 2020 | 45 Okunma Yönetim zinciri neden bozuldu?.. 08 Temmuz 2020 | 62 Okunma Yüzümüz bile kızarmıyor; yazıklar olsun!.. 04 Temmuz 2020 | 77 Okunma Galatasaraylılar, karamsar olmayın!.. 03 Temmuz 2020 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar