İnan Kıraç Bey, yeter artık, yeter!..

Evet, “Galatasaray Kulübü’nden artık çekin elinizi” Sayın İnan Kıraç, çekin!.. Yeter, yılladır Galatasaray Kulübü üyeleri arasındaki “Liseciler / Liseliler / Liseli Olmayanlar”...

Evet, “Galatasaray Kulübü’nden artık çekin elinizi” Sayın İnan Kıraç, çekin!.. Yeter, yılladır Galatasaray Kulübü üyeleri arasındaki “Liseciler / Liseliler / Liseli Olmayanlar” bölünmesini “beslemek için yaptıklarınız” yeter!..
Kaç yaşındasınız, hâlâ ve hâlâ “perde arkasından Galatasaray Kulübü’nü yönetme hırsınız ve tutkunuz” o kadar açık ki, “Galatasaray Kulübü’ne, etrafınıza toplanmış ‘liseciler ile beraber’ yeni bir başkan arıyorsunuz.
Gazetelerde çıkan ve tekzip etmediğiniz haberlerde şu açıklamanız yer alıyor:
“… 147 yeni mezun çocuğumuzun üye olamaması camiada büyük üzüntü ve probleme sebep oldu. Bu olumsuz durumun çözülmesi lazım. Geçen kongreyi yöneten divan başkanını yönetim disipline sevk etti. Galatasaray’da böyle bir şey ilk defa oluyor.”
“… Herkese müjdeyi veriyorum. Artık çok yoruldum bu işlerden. Son bir kongreden sonra bütün bağımı koparacağım. Zaten Galatasaray Eğitim Vakfını da bu yolla bırakıyorum.”
“… Adayımız var. Şu andaki divan başkanını, Eşref Hamamcıoğlu, arkadaşımızı başkanlık için ikna etmeye çalışıyoruz. Son bir şey söyleyeyim; hiç kimse Galatasaray Liselilerini küçük görmesin. Yok saymaya da kalkmasın. Bunun sonuçlarına katlanır.”
“147 mezun” dediğiniz olay, tam bir “Kurtla kuzunun ‘suyumu bulandırdın’ olayıdır”; olayda “Tüzüğün paspas edilmesi ve sahtecilik başta çok şey vardır. Onları almak için Sicil Kurulu her şey yapmış ama “Biz liseliyiz, bizi üye yapmaya mecbursunuz” zihniyetiyle ortaya konulan “zorbalık”, Sicil Kurulunun bulduğu formülü yok etmiştir. O Galatasaray Lisesi mezunları içinde üye olmaya hakkı olanlar, “tüzüğün amir hükümlerini yerine getirerek” bir yıl gecikme ile üye olabileceklerdir. Daha ne isteniyor?..
“Karşılıklı Disiplin Kuruluna sevk kararları” ise “Genel Kurul Başkanı ile Galatasaray Disiplin Kurulu üyesi iki kişi arasındaki bir durumdur. Yönetim kurulu da gereğini yapmıştır. Zaten “yönetim kurulu yapmasa”, üyelerin doğrudan Disiplin Kuruluna müracaat hakları v...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 30 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma Al formayı, vur takıma!.. 09 Ekim 2019 | 106 Okunma “Ayrımcı” bir sloganla Türk futbolu kurtulmaz! 05 Ekim 2019 | 47 Okunma G.Saray’da futbol dönüşümü!.. 04 Ekim 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar