İki Adam!..

Bugün Galatasaray, “en büyük rakiplerinin başkan ve yöneticileri”, bitmedi, “spor sayfalarındaki kalemşorları, TV ekranlarındaki dilşorları” tarafından, “Galatasaray bu yıl da şampiyon olursa, bir...

Bugün Galatasaray, “en büyük rakiplerinin başkan ve yöneticileri”, bitmedi, “spor sayfalarındaki kalemşorları, TV ekranlarındaki dilşorları” tarafından, “Galatasaray bu yıl da şampiyon olursa, bir daha onu tutmak zor” denile denile ve “bu görüşün gereğinin yapılması için ellerden gelenin ardına konulmadığı” bir sürecin “psikolojik olarak” statların, hakemlerin, yöneticilerin, teknik adamların, futbolcuların üzerine çökmesine rağmen, “şampiyon olmuşsa”, bunu “öncelikle” iki adama borçludur; “Başkan” Mustafa Cengiz ve “Hoca” Fatih Terim!..
Bu “İki Adam”, el ele vererek yapılan “iç ve dış bütün engellemelere rağmen”, üç hedefe birden varmışlardır; “Sportif hedef, mali hedef, idari hedef!..”
“Sportif hedef”, yani “Süper Lig şampiyonluğu”, doğrudan Şampiyonlar Ligi kapısını açmış ve “ikinci hedefe ulaşmanın, yani mali hedefin anahtarı” olmuştur!..
Şampiyonluk, sadece “Şampiyonlar Ligi’nin milyonlarca avrosunu değil”, yanında “tribünlerdeki seyirci patlamasının rekor hasılatlarını ve de Galatasaray mağazalarındaki satışlardan gelen milyarları” da getirmiştir. Dahası, Federasyon’un “şampiyonluk primleri” de cabası!..
“Büyük borçlar altındaki” rakipleri, UEFA ve komiteleriyle uğraşırken, Mustafa Cengiz ve yönetimi, “Galatasaray’ı UEFA batağından çıkarmış”, bütçeyi dengelemiş, “kâr edilir” hâle gelinmiş ve de…
Bakınız, “daha” devreye “Riva ve Florya projelerinin satış gelirleri” girmemiştir!..
İşte “bu gerçeği” rakiplerinin başkan ve yöneticileri, yazarçizerleri, yorumcuları çok iyi bildikleri içindir ki, “Galatasaray’ın şampiyon olmaması için” ne yapabildilerse, yapmışlardır!..
Ama bu defa devreye “İkinci Adam girmiş” ve “inanılmazı başararak” Galatasaray’a “şampiyonluğu” getirmiştir; hem de “Sekiz puan fark da kapanır, 18 puan fark da” diyerek!..
Sportif ve mali hedeflere varılınca, “İdari hedef” de kendiliğinden gelmiş ve “İdari ibrasızlık tuzağı” havada kalmıştır!..
“350 oyluk bir darbe ile” önce Mustafa Başk...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eskişehirspor mu düştü sadece?.. 01 Temmuz 2020 | 119 Okunma Fırsatçılar başaramayacaklar!.. 27 Haziran 2020 | 55 Okunma Galatasaraylı olmayan okuyucularıma mesaj!.. 26 Haziran 2020 | 156 Okunma Tek kelime ile; “İnsafsızlık!” 24 Haziran 2020 | 134 Okunma G.Saray yönetimi susamaz!.. 20 Haziran 2020 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar