Gülelim mi, ağlayalım mı?..

İnanamıyorum, “Fenerbahçe’nin borcu neredeyse Galatasaray ve Beşiktaş’ın toplam borcundan fazla imiş ve hatta Trabzonspor’un borcunun bir kısmını da katarsak, o borca erişilebiliyormuş”, ama bunun...

İnanamıyorum, “Fenerbahçe’nin borcu neredeyse Galatasaray ve Beşiktaş’ın toplam borcundan fazla imiş ve hatta Trabzonspor’un borcunun bir kısmını da katarsak, o borca erişilebiliyormuş”, ama bunun “öğrenilebilmesi için” Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık iktidarına nokta konması ve de Ali Koç’un başkan seçilmesi lazımmış!..
Bitmedi; “Fenerbahçeli futbolculara ocak ayından beri de ödeme yapılamıyormuş”; bu durum da “devlet sırrı gibi” Ali Koç Fenerbahçe’nin başına geçmesine kadar saklı kalmış, “bana göre” bırakılmış. Kim tarafından bırakılmış; “anlı ve de şanlı” ve de “Fenerbahçe / Aziz Başkan ağırlıklı” spor basınımız tarafından!..
Ben, “eğer bu haberlerdeki rakamlar doğru değilse”, çok açık ki, “günlerdir bu haberlerle çalkanan” spor basınımızın yalancısıyım. Dahası, “günlerdir spor sayfalarında ve spor ekranlarında çalkalanan bu haberler” tekzip de edilmediğine göre, demek ki; “doğru!..”
Zira, Koç başkan cephesinden de, Aziz başkan cephesinden de bu konuda “Hayır o kadar değil, bu kadar” düzeltmelerinin “d’si” bile yok!..
Peki, kardeşim; hadi “genel borç tutarı, muhasebe dolambaçları içinde kaybedilmiş ve Fenerbahçe Divan ve Genel Kurulları bile atlamış”, amma ya “koca Fenerbahçe’nin 28 futbolcusuna ocak ayı başından beri ödeme yapılmadığının saklanması” mümkün mü?..
Mümkün efendim, mümkün; zira spor basınımız için hele de “Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe söz konusu ise” öyle bir mümkün ki, “20 yılın en az son 15 yılı için” son derece doğal!...
Bakınız, büyük gazetelerimizin birinin sor servisinde yönetici olan bir spor yazarı kardeşimiz, ekranda Ali Koç yönetimine ateş püskürüyor ve “özetle” diyor ki; “Neden Aykut Kocaman konusunda net bir açıklama yapmıyorlar? Beraber çalışacaklarsa da, çalışmayacaklarsa da söylesinler. Ortada yerli yabancı birçok isim dolaşıyor, hangisi doğru bilmiyoruz. Aykut Hoca da bekledi, bekledi, ailesini aldı tatile gitti. Haklı, bir hocaya bu yapılır mı?”
Aslında, öyle büyük ve iddialı bir gazetenin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Efsane evine döndü, sırada Florya var!.. 01 Nisan 2020 | 117 Okunma Özür dileyin, Nihat Başkan!.. 28 Mart 2020 | 119 Okunma “Erteleme” fırsatı; Ali Koç yararlanmalı!.. 27 Mart 2020 | 125 Okunma Soruyorum; vicdanlarınız sızlamıyor mu?.. 25 Mart 2020 | 137 Okunma Yüzleriniz kızarmalı, Sayın Başkanlar!.. 21 Mart 2020 | 346 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar