G.Saraylılar meçhulü aramamalı!..

4 aday var ve “hiçbiri” Galatasaray genel kurulunda kullanılan oyların yüzde 50+1’ini alamayacak; yani “azınlık oyları ile” seçilecek!.. Galatasaray’ın “birlik beraberlik içinde olması...

4 aday var ve “hiçbiri” Galatasaray genel kurulunda kullanılan oyların yüzde 50+1’ini alamayacak; yani “azınlık oyları ile” seçilecek!..
Galatasaray’ın “birlik beraberlik içinde olması gereken” bu, tarihinin “hem mali, hem idari bakımından” en zorlu süreçlerinden birinde, böyle bir tablo ile karşı karşıya olması ne anlama geliyor?..
Çok açık ki, “Alp Yalman’ın başkanlığı sonrasında Galatasaray’ın başına geçenler”, adım adım “bu olumsuz tabloyu” resmetmişlerdir; tam 22 yılda!..
Gazete ve TV’lere pek aksetmiyor ama sosyal medyada bitip tükenmeden “düşman kardeşler senaryoları” yazılıyor, sözlerden, yazılardan adeta kan damlıyor. “Hoşgörü ve iyi niyet çağrıları” en şiddetli cevaplarla buharlaştırılıyor; “Galatasaraylının Galatasaraylıya akrep etmez, ettiğini” sözünü dillere pelesenk edecek bir görüntü ortaya çıkıyor!..
Yarın “Galatasaray’a başkan olacak, yönetici olacak” insanlar için “sevgiyi, güveni” bir yana bıraktım, “olmazsa, olmaz” olan “saygıyı bile hiçlik mertebesine indiren” Galatasaray üyelerinin mailleşmeleri, teweet’leşmeleri tüyler ürpertici!..
Galatasaray “öyle bir dönem yaşıyor” ki, “Galatasaray başkanı olanlara ve olacak olanların üzerine”, bizzat Galatasaray Kulübü üyeleri tarafından, Galatasaray tarihinin hiçbir döneminde görülmemiş şekilde “hakaret yağmuru” yağdırılıyor!..
Ve de bu süreçte, mesela, “sosyal medyayı bıraktım”, gazetesindeki sütunlarında, TV ekranlarında “Galatasaray Başkanı’na en ağır hakaretleri yapan” Galatasaray üyeleri, Galatasaray Tüzüğü paspas edilerek “cezasız bırakılıyor!”
Bu yol, maalesef “son iki dönemin Disiplin Kurullarınca açılmış” ve de ne yazık ki, “otoyola dönmüştür!..”
Artık “Galatasaray Başkanı’na hakaretten hiçbir üye ‘üyelikten geçici ya da daim olarak ihraç edilemez”, gider mahkemeye “örnek” gösterir; “Bakın Hâkim Bey, bu Galatasaray üyesi, Galatasaray Başkanı için şunları, şunları söyledi, bunları, bunları yazdı, ama ceza almadı. Benim sözlerim bunların yanın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih Hoca’dan “G.Saraylılık” dersi!.. 22 Ocak 2020 | 20 Okunma Arda’yı alın!.. 18 Ocak 2020 | 107 Okunma VAR’a bile kurulan TUZAK!.. 17 Ocak 2020 | 90 Okunma Ali Koç, titre ve kendine dön!.. 15 Ocak 2020 | 147 Okunma İkinci yarı Galatasaray’ı!.. 11 Ocak 2020 | 135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar