G.Saray’ın gerçekleri!..

Galatasaray “büyük” kulüptür; dünyanın dört bir yanında tanınır, taraftarı vardır, “spor branşlarında” futbol başta, takımları, içerde ve dışarda büyük...

Galatasaray “büyük” kulüptür; dünyanın dört bir yanında tanınır, taraftarı vardır, “spor branşlarında” futbol başta, takımları, içerde ve dışarda büyük başarılara imza atmışlardır.
“Büyük olmanın gereklerini”, üstelik “futbol başta spor branşlarının çoğunda altyapıda da yapmanın önderliğini” de “birkaç kulübümüzle birlikte” yapmakta, dahası “öncülüğü” kimseye kaptırmamaktadır.
Geçen sezon, futbolda U 14, U 15, U 16, U 17, U 19 ve U 21 liglerinin 4’ünü Galatasaray takımları “şampiyon” olarak bitirmişlerdir; U 14, U 17, U 19, U 21. (U 16’da da ikinci olmuşlar, sadece U 16’da Trabzonspor ve U 15’de Altınordu birinciliği alabilmişlerdir!..
Galatasaray Futbol Akademisinde “yüzlerce çocuk, genç” ehil antrenörlerin elinde ve Fatih Terim ile yardımcılarının kontrolünde “yarınların yıldızları olmak için” antrenmanlarda, maçlarda ter dökmektedirler.
Fatih Hoca, “Ozan Kabak” örneğinde olduğu gibi, “üstyapı takımının ilk 11’inde oynayacak duruma gelmiş gençleri”, hem de “riskleri göze alarak oynatan” bir hocadır. “Ozan’ı, “oynamaya başladığı maçlarda, ‘acemice’ ve ‘üst üste’ penaltılar yapmasına rağmen, takımdan kesmemiş ve ona, Avrupa kapılarını açan şansı vermeye” devam etmiştir!..
“O duruma gelen” genç futbolculara da, “aynı şansları vermeye devam edeceği” ortadadır!..
Nitekim “yeterli gördüklerine” kupa maçlarında, hatta “Süper Lig’de” şans da vermiştir, gene verecektir!..
Burada “hoca olarak düşündüğü” iki önemli husus vardır;
1 - Süper Lig’de kulübe büyük gelir getirecek ve marka değerini arttıracak hedefleri “abartılı” deneme fantezileri ile riske etmemek,
2 - “Deneme sırasında yapılabilecek ve çok muhtemel hatalar yüzünden kaybedilecek puanların tribünlerde ve takımın hedeflerinde yapabileceği tahribatı” gözetmek ve genç futbolcuyu o hataların altında ezdirmemek, kaybetmemek!..”
“Bu denemeleri”, bazı takımlarda yapmak kolaydır; eğer “büyük hedefleri” yoksa, kalmamışsa!..
Geçen sezon, “kulübün i...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kurbanlar yeter mi, Sayın Koç?.. 21 Şubat 2020 | 57 Okunma Koç mu Yanal mı gitmeli?.. 19 Şubat 2020 | 178 Okunma Tam tamına “Vay canına!..” 15 Şubat 2020 | 74 Okunma Galatasaray “grip” oldu!.. 14 Şubat 2020 | 157 Okunma “Bu mayıs” G.Saray’ın mı?.. 12 Şubat 2020 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar