G.Saray’daki arızalar!..

G. Saray sahaya “tek takım” hâlinde değil, “üç takım” hâlinde çıkıyor! Bu dağınıklık takımı Şampiyonlar Ligi’nden bile edebilir… Ben, nadiren “takım analizi...

G. Saray sahaya “tek takım” hâlinde değil, “üç takım” hâlinde çıkıyor! Bu dağınıklık takımı Şampiyonlar Ligi’nden bile edebilir… Ben, nadiren “takım analizi sayılacak” yazılar yazarım. Bugün onlardan biri ile karşınızdayım, sevgili okurlarım; “Galatasaray’daki arızaları ve arızalıları” yazacağım!..
En son söyleyeceğim sözü, en başta söyleyeyim; “Sarı-kırmızılı takım, sahaya “tek takım” hâlinde değil, “üç takım” hâlinde çıkıyor!..
“8” kişilik Galatasaray Takımı bir; “1” kişilik “Onyekuru takımı” iki, “2” kişilik “Belhanda / Feghouli” takımı, üç!..
Galatasaray’ın santrforları Diagne ve Mitroglou “8 kişilik takımda oldukları için”, ne Belhanda / Feghouli takımından, ne de Onyekuru takımından “gollük pas” alabiliyorlar.
Belhanda topu alınca, Feghouli’yi, Feghouli top alınca Belhanda’yı arıyor, bulamayınca çalıma, top sürmeye başlıyor, ya kaptırıyorlar ya da “topları benim Urla’daki evimin arka bahçesine düşürecek şutlar” atıyor, elbette arada bir de gol.
Onyekuru gelince, “al, sür, çalımla, şut at” ve 90 dakikayı tamamla; elbette yarıdan fazlası “kaptırılan top” ya da karavana, arada bir de gol!..
Sağ kanat da, sol kanat da “böyle olunca”, iki “golcü” ortada “elleri bellerinde” top ve pas bekliyorlar ya da santralara kadar gelip, top almaya çalışıyorlar!..
Ayrıca, “8 kişilik” takımın da arızaları var; Muslera’dan başlayalım:
O artık “eski Muslera” değil; “tuttuğu topları ‘zaman geçirmek isteyen küçük takım kalecileri gibi’ elinden çıkarmamaktaki ısrarı, neden sonra yaptığı degajların rakip stoperlerince kolaylıkla karşılanması ya da taca gitmesi bir yana, “yenmeyecek goller yemesi” ile ünlenmeye başladı. Galatasaray gelecek sezona “kaleyi alacak” bir oyuncu aramalı ve bulmalı!..
Fernando ve Mariano, “geldikleri sezondaki performanslarının çok gerisinde”; inşallah “Afrikalı ve Brezilyalı futbolcuları, İstanbul geceleri büyülüyor” sözü onlar için geçerli değildir. Değildir de “bunca uzun zaman” ned...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saray’ın sahibi kimdir? 19 Ekim 2019 | 67 Okunma Liseciler bayram yapıyordur!.. 18 Ekim 2019 | 81 Okunma Grup tamam da ya finaller?.. 16 Ekim 2019 | 163 Okunma MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 34 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar