G.Saray’da futbol dönüşümü!..

Doğrusu, F.Bahçe önünde seyrettiğim G.Saray’dan üç gün sonra böyle bir futbol, böyle bir değişim beklemiyordum!.. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nin “favorilerinden” PSG önünde, sezon...

Doğrusu, F.Bahçe önünde seyrettiğim G.Saray’dan üç gün sonra böyle bir futbol, böyle bir değişim beklemiyordum!.. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nin “favorilerinden” PSG önünde, sezon başından beri ilk defa “bir takım gibi” oynadı.
Elbette “aksayan” tarafları ve yerleri vardı, ama 90 dakika “güçlü” rakibi ile mücadele etti, önce “yenebilmek” ve de “golü yedikten sonra” da “yenilmemek” için elinden geleni yaptı; 1-0 mağlup oldu… Ama, “ümit” verdi!..
Kimse kusura bakmasın, yurt içinde meslektaşlarımın çoğu “Körlerin fili tarifi gibi” Galatasaray’ı ve oyununu “kendi tuttukları yere göre” yazdılar ve TV’lerde de yorumladılar!.. Çok azı, “farkı fark ettiren” bir bakış sunabildi. Onun için, ben “yurt dışından” bir “büyük futbol adamının görüşünü” buraya alacağım.
Bakınız, Marsilya ile Milan ile Clup Brugge ile Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, UEFA Kupa Galipleri Kupası, ülke şampiyonlukları, gol krallıkları kazanmış “İki defa UEFA tarafından Avrupa’nın en iyi oyuncusu” seçilmiş, Fransız futbolunun efsanelerinden Jean Pierre Papin, “Galatasaray için” ne demiş:
“Uzun süredir Paris Saint Germain’e karşı cesur bir oyun sergileyen bir takım görmemiştim. Orta sahada Nzonzi ve arkadaşları Paris’e kafa tuttular. Eksik olan Falcao’nun yeterince desteklenmemesiydi. Kanatlar tam çalışmadı, destek forveti Babel’den gereken yardımı alamadı. Seri kısa paslarda çok iyi. Nzonzi’nin de kısa paslardaki başarısıyla sanırım Galatasaray biraz buna doğru evriliyor. Muslera büyük bir kaleci. Büyük bir takımın da büyük bir kalecisi olmasına şaşırmamak lazım. Fatih Terim, Paris’in tehlike oluşturacağı pozisyonlara önlem alıp kendi sistemini de değiştirmiş gibi gözüktü. Başarısız olduğunu söyleyemeyiz. Galatasaray’ın bugün tekrar uyandığını hisseder gibi oldum. Daha önceki oyunlarının üstüne çıktı.”
İşte, Fatih Terim’in, PSG önündeki Galatasaray’ını “en iyi anlatan” cümleler bunlar!..
Doğrusu ya, “Fenerbahçe önünde seyrettiğim” Ga...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 30 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma Al formayı, vur takıma!.. 09 Ekim 2019 | 106 Okunma “Ayrımcı” bir sloganla Türk futbolu kurtulmaz! 05 Ekim 2019 | 47 Okunma G.Saray’da futbol dönüşümü!.. 04 Ekim 2019 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar