G.Saray’a “essah” başkan lazım!..

Galatasaray’da “gene” geldi çattı, seçim; son 5 yılda “iki defa, biri Ünal Aysal, öteki Dursun Özbek tarafından başa getirilen fetret devirlerinin sonuncusu” da ay sonunda bitecek ve...

Galatasaray’da “gene” geldi çattı, seçim; son 5 yılda “iki defa, biri Ünal Aysal, öteki Dursun Özbek tarafından başa getirilen fetret devirlerinin sonuncusu” da ay sonunda bitecek ve sarı-kırmızılı kulüp, “ekonomik olarak en bunalımlı dönemlerinden birini yaşarken” inşallah “essah” bir yönetime kavuşacak!..
“Essah???”; bu sözcüğün anlamını “bilenler bilir”, bilmeyenler Galatasaray Başkanı’na sorabilir, “o çok çok iyi bilir”, ona sorma imkanına sahip olamayanlar da Türk Dil Kurumunun sözlüklerine bakabilir.
Neden “essah” dedim, zira Galatasaray’ın “essahtan essah bir yönetime ihtiyacı var”; kulüp, “hata üstüne hata yapan” ve sonra da “bırakıp giden” ya da “Zamanımı uzatayım” derken “yarı yola kalıveren” başkanlarından ve yönetimlerinden çok çekti, dahası “kısa süreli” fetret devirlerinde de “çok kıymetli zamanlarını” kaybetti!..
Böyle bir tabloda, ortada “kendi kendini bağladığı çok kısa sürede, çok zorlu ve çok önemli sorunları kucağında bulan ve çözmeye çalışan”, dahası “o telaş içinde hatalar yapan”, daha açıkçası “zayıf yönetiminden yeterli desteği” de bulamayan bir başkan, “yeniden aday oldu”; çok açık ki; “Ben sorunları gördüm, ben sorunların çözümlerini biliyorum, ben bu defa bu sorunlarda baş edecek bir yönetim kuracağım, ben onun için adayım” diyerek!..
GS TV’de ramp ışıklarına çıktığından beri “tanımaya çalıştığım, seyrettiğim, izlediğim” ve başkan olduktan sonra da “bol bol eleştirdiğim” Mustafa Cengiz Başkan “başka türlü düşünse idi”, inanıyorum ki, “Duygun Yarsuvat” gibi, “Benden bu kadar, size aday olmanız, kurullarınızı dört başı mamur kurmanız ve seçime hazırlıklı girmeniz için 4 ay kazandırdım, hadi iş başına” der, köşesine çekilirdi.
Demedi, “Ben varım, ben Galatasaray’ın sorunlarını çözmeye talibim” dedi ve “yeniden aday oldu”; helal olsun; kutlarım!..
Ya, “Dursun Özbek, baskın bir seçim için genel kurulu olağanüstü topladı, bize kurullarımızı, projelerimizi hazırlama imkânı vermedi” diye ağlayanlara ne old...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atlar ölmesin!.. 23 Mayıs 2020 | 31 Okunma Doğru kazandı; alkışlar!.. 22 Mayıs 2020 | 60 Okunma Koç "üçüncü mektubu" okudu mu? 20 Mayıs 2020 | 116 Okunma Okuyun Liseciler ve utanın!.. 16 Mayıs 2020 | 131 Okunma Sözde değil, özde vefa gerek!.. 15 Mayıs 2020 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar