G.Saray ve görünen köy!..

El ele vermeyerek, “el birliği ile” Dursun Özbek’i “yeniden Galatasaray Başkanı” yapacaklar, anlaşılan!.. Yani, “ibra edilememe riski, korkusu ile Mali Genel Kurula gelen” bir eski başkanı, kahraman yapıp...

El ele vermeyerek, “el birliği ile” Dursun Özbek’i “yeniden Galatasaray Başkanı” yapacaklar, anlaşılan!..
Yani, “ibra edilememe riski, korkusu ile Mali Genel Kurula gelen” bir eski başkanı, kahraman yapıp, sonra da “yeniden aday olup koltuğa oturtmak için” bir senaryo yazılsa, hatta “bu senaryoyu bizzat Dursun Özbek, ‘Böl, parçala, kazan, yönet’ teması üzerine yazsa”, bu kadarını başaramazdı!..
Kaç üye gelir, “seçimli” genel kurula; 3 bin mi, 4 bin mi, 5 bin mi; siz söyleyin de, bir hesap yapalım!..
“Derin Galatasaray’ı arkasına ve içine alan” Dursun Özbek’in 1700 / 1800 kemik oyu var mı; var. “Aşağı düşmez, yukarı çıkar mı”; olabilir!..
Peki, “bugünkü başkan” Mustafa Cengiz, “seçildiği genel kurulda aldığı ‘emanet’ oyları” muhafaza edebilir mi; “emanetlerin bir bölümü gider” de, belki “yeni oylar” gelebilir; ama ne kadar; öyle ya da böyle “1500 oyu geçebilir” mi; İstanbul’da bugünlerdeki havaya göre; “Zor!..”
Ya, listesinde, “Adnan Öztürklerin, Mete İlkizlerin, Burak Elmasların bulunduğu” Ozan Korkut?..
Listesindeki “bazı isimler”, bu başkanın ve listesinin arkasında “kimlerin olduğunu” gösteriyor; tam bir “En Eski / Eski / Yeni kokteyli”; aşağı yukarı 1.500 oyu getirebilir, salona!..
“Nevzuhur” Ali Fatinoğlu’nun da 150-200 oy alabileceğini düşünürsek, toplam oylar; “herkes kendi seçmenini getirebilirse” ne ediyor; 5.000 civarı oy!..
Bu tablo içinde, “en yakın oy alacak rakibine 200 fark lehine olarak genel kurul salonuna girecekmiş gibi” görünüyor; Dursun Özbek!..
Ozan Korkut’u, Ali Fatinoğlu’nu tanımam, etmem; son haftalara kadar “adlarını, sanlarını” da duymadım; ne iş yaptıklarını bilmem, “Galatasaray’a başkan olacak yetenekleri ve kariyerleri” de meçhulüm; karizmaları ise, “Galatasaray Başkanlık koltuğuna kıyaslarsak”; yok!..
Şaşkınlığım, mesela, “Adnan Öztürk, neden kendi aday olmaz” da, gider Ozan Korkut gibi, “Yurdun dört bir yanını bıraktım, İstanbul’un içinden, yollardan, caddelerden, k...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Galatasaray’da bugünün tablosu!.. 13 Temmuz 2019 | 40 Okunma Emre Mor ve Arda Turan!.. 12 Temmuz 2019 | 506 Okunma Cengizli ve Fatih Terimli kalem olmak!.. 10 Temmuz 2019 | 148 Okunma Almayı da bileceksin, satmayı da!.. 06 Temmuz 2019 | 69 Okunma G.Saray’ın gerçekleri!.. 05 Temmuz 2019 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar