Gönlümde hep “Serkan” kalacaksın!..

Biliyorum ki, bir sporcu için “bu olayın ruhunda açacağı yara”, hiçbir “fiziksel sakatlığa benzemez”; benzemeyecektir!.. Bugün, “Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi...

Biliyorum ki, bir sporcu için “bu olayın ruhunda açacağı yara”, hiçbir “fiziksel sakatlığa benzemez”; benzemeyecektir!.. Bugün, “Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi hakkındaki görüşlerimi” yazacaktım.    Ama “8.644 oyun 5.009’unu alarak (Yüzde 57,9) başkan seçilen” Çebi’yi “kutlayıp” ve “onunla ilgili yazımı” hafta sonuna bırakarak, “başka ve gündemin başında olan” bir olayı yazacağım, bugün!..
En beğendiğim ve “tuttuğum”, dahası “gönlümde olan takımın kalesinde görmek istediğim” Türk kalecilerden biridir Serkan Kırıntılı…
Takım arkadaşlarına da, hocaları ve yöneticilerine de, tribünlerdeki seyircilerine de, kulübünün taraftarlarına da, istikrarı ile, formu ile, kalede duruşu ile, kurtarışları ile güven veren bir sporcudur!..
Pazartesi gecesi, bir sporcunun, değil bin sporcunun, hatta hatta milyon sporcunun “aktif sporculuk hayatlarında bir defa bile başlarına gelmeyecek” bir kazanın kurbanı olmuş, “maçın 20’nci saniyesinde kırmızı kart gören kaleci” olarak futbol tarihine ve rekorlar kitaplarına geçmiştir.
Bu, “öyle” bir olaydır ki, “hiç ama hiç kimse, kaleciler de dâhil”, bu olayı yaşayan Serkan Kardeş’imin yerine “kendisini koyarak, ‘empati’ yapamaz”, onun aklından geçenleri, ruhundaki fırtınaları “değil yaşayabilmek” tahmin bile edemez!..
Onun “ceza alanının bir metre dışında topu tuttuğu ve sonra ateş tutmuş gibi bıraktığı ve de daha hakem kırmızı kartını çıkarmadan, eldivenlerini çıkararak kenara doğru yürümeye başladığı 30 saniyeyi”, büyük Allah’ım, hiçbir sporcuya yaşatmasın!..
Bu satırları, “belki okur” ve acısını, üzüntüsünü azaltacak merhemlere “küçücük bir katkı sağlar” diye yazıyorum.
Ve biliyorum ki, bir sporcu için “bu olayın ruhunda açacağı yara”, hiçbir “fiziksel sakatlığa benzemez”; benzemeyecektir!..
Onu sadece “hocaları, yöneticileri, futbolcu arkadaşları, ailesi tedavi edebilir”; edecektir de!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu maçın nesi yazılır ki?.. 17 Eylül 2020 | 5 Okunma İlk hafta; Büyükler ve İlkler!.. 16 Eylül 2020 | 122 Okunma Galatasaray sahada, ama… 12 Eylül 2020 | 74 Okunma Puanları hak edenler alsın!.. 11 Eylül 2020 | 102 Okunma İki büyük kulüp ve şaibe iddiaları!.. 09 Eylül 2020 | 258 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar