Falcao’yu, Diagne’ye benzetecekler!

Geçen yıl ligin gol kralı Diagne’yi rezil eden disiplinsizler ordusu, bu yıl da aynısını Falcao’ya yapıyor… Geçen hafta “Çarşamba günkü” yazımda şunları yazmıştım;...

Geçen yıl ligin gol kralı Diagne’yi rezil eden disiplinsizler ordusu, bu yıl da aynısını Falcao’ya yapıyor… Geçen hafta “Çarşamba günkü” yazımda şunları yazmıştım; “Şaşıyorum; bir takım kötü oynayabilir, bir takım yenilebilir, bir takım camiasını, taraftarlarını, seyircilerini hayal kırıklığına uğratacak puan kayıpları yapabilir; bunları yapan takım Galatasaray olabilir; Fatih Terim’in Galatasaray’ı da olabilir, amma…
Eğer o takım ‘Fatih Terim’in takımı ise’, bütün bu yazdıklarım olsa bile, ‘bir şey’ olamaz; o takımda ‘disiplinsizlik’ olamaz… dı…”
Şaşkınlığım Fenerbahçe maçında daha da arttı; zira “Disiplinsizler”, Galatasaray için bu “sezonun en kritik derbisinde bile bildiklerini okumaya” devam ettiler!..
Koca bir ilk devrede “müspet tek hareketi olmayan” Feghouli, geçen yıl ligin ikinci yarısında yaptıklarının bonusu olarak ikinci yarıya çıkarılmasına “teşekkür etmesi” gerekirken… Neydi onun, “gecikmiş ve haklı olarak” oyundan alınışından sonra sahadan çıkarken ortaya koyduğu “nankör” direniş?
Utanmadı; “Belhanda ile beraber” geçen yıl “Türkiye Süper Ligi’nin gol kralı Diagne’yi rezil eden” davranışlarını, bu yıl da hem de “böyle bir maçta, 85 dakika onlardan pas bekleyen ve alamayan” Falcao’ya da reva gören kendisi değil miydi?..
Ya “futbol suçu ortağı” Belhanda? Onca korneri, ön direkte duran Fenerbahçeli oyuncunun kafasına nişanlamak, doğrusu ya “özel” maharet isterdi; başardı!..
Ne yazık ki, Babel de 90 dakika inat ve ısrarla “Falcao da kim, golcü benim” edası ile oynayıp durdu.
Yazdığım bu “tekniği yüksek, kaliteli ve milyonlarca avroluk” oyuncular, Fenerbahçe kalesine “golü bıraktım” 90 dakika “doğru dürüst bir şut atamazlar” mı, Falcao’ya “gollük bir pas” veremezler mi? Atmadılar, atamadılar, vermediler, veremediler!..
Ne coşku var, ne tempo var, ne hırs ve ne de Lemina’nın “Altay’ın kurtardığı” iki şutunun ötesinde, “kazanmak adına” bir şey! İşte “resmî 7 maçta sadece 6 gol atabilen” 140...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hedef Arda değil, Fatih Terim mi?.. 25 Ocak 2020 | 190 Okunma Arda’yı “siyaseten” istemezükçüler var!.. 24 Ocak 2020 | 129 Okunma Fatih Hoca’dan “G.Saraylılık” dersi!.. 22 Ocak 2020 | 174 Okunma Arda’yı alın!.. 18 Ocak 2020 | 113 Okunma VAR’a bile kurulan TUZAK!.. 17 Ocak 2020 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar