Falcao’lu uyanış!..

Bakın bakalım kulüpler bu yıl mı, geçen yıl mı transfere daha çok harcadı? Üstelik de Mali Fair Play sınırlarını aşmadan… Hey… Galiba isteniyor ki; “Türk futbolu, içine...

Bakın bakalım kulüpler bu yıl mı, geçen yıl mı transfere daha çok harcadı? Üstelik de Mali Fair Play sınırlarını aşmadan… Hey… Galiba isteniyor ki; “Türk futbolu, içine kapanmış Balkanlardan daha öteye gitmesin!”        
Dahası; “TV’lerde seyredilebilir hâle gelen Türk futbolu, gene ‘radyo günlerine’ dönsün!..”
Dahanın da dahası; “Maç naklen yayınlarını yapan” şirket “Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Çin’de, Japonya’da, ABD’de daha kaliteli / mücadeleli / TV başına , tribünlere daha çok seyirci toplayan futbol oynanıyor” diyerek, “terki diyar etsin!..”
Bitmedi; “Kulüp store’ları ‘sinek avlayarak” kapansın ve de o “modern ve çok ülkenin ağzının suyunu akıtan” tribünler, “seyircisiz cezası almışların” görüntüsüne bürünsün!..
Spor sayfaları ve TV ekranları, Monaco gibi bir “ışıltısız” bir kulübün “bonuslar hariç, 12 milyon avro yıllık maaş ödediği” Falcao gibi “Dünyanın hâlen futbol oynayan en ünlü beş golcü santrforundan birini” hem de “bonservis bedeli” ödenmeden Türkiye getirilişini “Vay efendim, Türk kulüpleri borç içinde, bu paraları nasıl verirlermiş” yorumları ve manşetleriyle (Sizlerin de kulaklarınız çınlasın benim sevgili Ümit Aktan ve Kemal Belgin kardeşlerim) dolduranlara, inanamıyorum. Adam daha maça çıkmadan “kulübüne kazandırmaya başladı”; imza töreni  tribünleri ve store’lardaki forma satışları  neyi gösteriyor?..
Bir de, evet bir de düşünün bakalım, “sizlerin dediğiniz olursa”, kaç kişi kalacak spor müdürlüklerimizde  ve TV ekranlarımızda, “bedava” yazdırılan ve konuşturulanlardan başka; istediğiniz bu mu?.. “Futbol Federasyonu ve UEFA uyuyormuş” diye yazarken, konuşurken hiç olmazsa biraz “hesap kitap” yapın!..
Bakın bakalım; geçen sezonun başında mı, yoksa bu transfer ayının sonunda mı Galatasaray’ın, Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın, Trabzonspor’un “bütçeleri, futbolculara ödenecek maaş ve prim toplamları, ödenen bonservis bedelleri” daha düşük ve de “gönderi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzümüz bile kızarmıyor; yazıklar olsun!.. 04 Temmuz 2020 | 15 Okunma Galatasaraylılar, karamsar olmayın!.. 03 Temmuz 2020 | 117 Okunma Eskişehirspor mu düştü sadece?.. 01 Temmuz 2020 | 123 Okunma Fırsatçılar başaramayacaklar!.. 27 Haziran 2020 | 55 Okunma Galatasaraylı olmayan okuyucularıma mesaj!.. 26 Haziran 2020 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar