Diagne, Falcao ve “o” zat!..

G.Saray, tapusu elinde olan ligin gol kralını bitirmek, değerini düşürmek için elinden gelen her şeyi yapıyor… Diagne; Mars’tan, Uranüs’ten transfer edilmedi. Hatta Patagonya ‘dan, Uganda’dan, Çin’i...

G.Saray, tapusu elinde olan ligin gol kralını bitirmek, değerini düşürmek için elinden gelen her şeyi yapıyor…

Diagne; Mars’tan, Uranüs’ten transfer edilmedi. Hatta Patagonya ‘dan, Uganda’dan, Çin’i Maçin’den gelmedi. Türkiye’de, hem de İstanbul’da, hatta Galatasaray’ın Süper Lig’de rakibi olan Kasımpaşa’da oynuyordu.
Onca maç sahada, TV ekranlarında seyredildi. Süper Lig’in bir devresinde, 17 maçta 20 gol atarak” gol krallığının başına “açık ara” yerleşmişti!..
Ve “santrforsuzluktan, golcüsüzlükten kıvranan” Galatasaray onu hem de bonuslarıyla “13 milyon avro ödeyerek” transfer etti!..
Etti de, “o leblebi gibi gol atan” Diagne, Galatasaray’da “penaltılar hariç” neredeyse “gol atamaz” bir hantal görüntüsüne büründü. Gene de “Türkiye liglerinden en çok gol atan yabancı” unvanını yakaladı; peki ama, nedendi bu “olumsuz” değişim?..
Elinizde, “geldiği takımda ‘tıkır tıkır işleyen’ bir gol makinası varsa” ve de “senin elinde çalışamadığı görülüyorsa” yapılacak ilk iş “şu olmalı” idi; “Bu makina, geldiği takımda, Kasımpaşa’da nasıl işliyordu?..”
Diagne’nin “20 gol attığı” 17 Kasımpaşa maçının kasetlerini dikkatle izlemek “bu sorunun cevabını bulmaya” yeterdi. Kasımpaşa’da bir kenar adamı vardı; adı da “Trézéguet” idi, “gol makinasını” o işletiyordu, dahası Kasımpaşa’nın orta saha ve “diğer” kenar adamları da “ona ellerinden, ayaklarından geldiğince” yardımcı oluyorlardı!..
Kasımpaşa’nın “gol sistemi” doğrudan “Diagne üzerine” kurulmuştu ve zaten Diagne de “takımını puan cetvelinin üst sıralarında tutacak” golleri atıyor, Kasımpaşa taraftarları da keyiflerine bakıyorlardı!..
Diagne, Galatasaray’da ne bir Trezeguet, ne de “Kasımpaşa orta sahası adamlarının ona verdiği desteğe benzer destek” bulamadı.
Galatasaray’da “kendilerine oynayan” Onyekuru, Belhanda, Feghouli gibi yıldızlar vardı. Ve de “penaltıları atıp atmama kavgası yapacak kadar” egoist futbolcuların arasında “koşuş...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahkâm kesmeden önce öğren 21 Ağustos 2019 | 66 Okunma “Perhizinizi” alkışlarım, ya “turşular” ne olacak?.. 17 Ağustos 2019 | 58 Okunma Chelsea’nin hakkı ve İstanbul uğuru!.. 16 Ağustos 2019 | 72 Okunma Diagne, Falcao ve “o” zat!.. 14 Ağustos 2019 | 73 Okunma Futbolumuzun acı tablosu!.. 10 Ağustos 2019 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar