Cengizli ve Fatih Terimli kalem olmak!..

“G.Saray’ı istiyorum” diye bas bas bağırıp F.Bahçe’ye imza atınca “En büyük kulübe geldim” diyen birini iyi ki almamış G.Saray… Yazının başlığı “Fener...

“G.Saray’ı istiyorum” diye bas bas bağırıp F.Bahçe’ye imza atınca “En büyük kulübe geldim” diyen birini iyi ki almamış G.Saray… Yazının başlığı “Fener batıyor, Galatasaray düzde!..”                  
… Ve sonrasında devam ediyor; “Aylardır bunları üflüyor, Galatasaraylı, daha doğrusu Galatasaraylı değil de Mustafa Cengizli ve Fatih Terimli kalemler kulaklara, gazete manşetlerinde...
…Ve o batan, o beş kuruşa muhtaç olduğu için ‘10 lira... 10 lira… Damlaya damlaya’ diye ‘Fener Ol’ kampanyaları açan Fenerbahçe, transfer ayında, mali durumu fevkalade Galatasaray’ı şamar oğlanına döndürdü…
İki kulübün birlikte girdiği transfer savaşlarının hepsini ‘Batan’ Fener kazandı.
Bu ülkede son yılların en iyi santrforu, bu sene alınmasını en çok istediğim Vedat Muriç, ‘Ben Galatasaray’dan başka yere gitmem. Gerekirse sözleşmem bitene kadar, bir yıl Rize’de kalırım’ diye bas bas bağıran Vedat Fener formasıyla resim çektirip imza attı.
Galatasaray, Fener’in ‘İşe yaramaz’ diye kenara koyduğu Şener’i alırken yerli diye, en iyi yerlilerden Deniz Türüç’ü de kaptı Fener, gene Galatasaray’ın elinden!.
Ben Galatasaraylı Hıncal, bu yıl heyecanla Fener maçlarını izleyeceğim, Mustafa Cengiz dostum iftihar etsin! Yazsın bakalım Cimbomlu kalemler, onlar ne yapacak?..”
Yazı, sevgili kardeşim Hıncal Uluç’un ve de “Aylardır bunları üflüyor, Galatasaraylı, Galatasaraylı değil de Mustafa Cengizli ve Fatih Terimli kalemler kulaklara…” diye anlattığı “kalemler içinde” hem de “en başlarda” ben varım; “aylardır “tam da bunu yazıp” geliyorum!..
Yalnız sevgili kardeşim çok iyi bilir ki, ben “kaval, ney, klarnet, tuba, tulum, obua, zurna, korno, saksafon, flüt çalmayı” bilmem. Onun için “üfleyemem”; ben, “yazmayı bilirim, konuşmayı bilirim”; yazarım, anlatırım!..
Gene bilirim ki, “Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olan Galatasaray, UEFA kısıtlamalarını bir kuruş bile aş...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saraylılar Derneğine dava açmak!.. 20 Temmuz 2019 | 46 Okunma Başkanlar ‘triumvira’sına tavsiyem var!.. 19 Temmuz 2019 | 92 Okunma Yusuf’u satmak ya da satmamak!.. 17 Temmuz 2019 | 55 Okunma Galatasaray’da bugünün tablosu!.. 13 Temmuz 2019 | 40 Okunma Emre Mor ve Arda Turan!.. 12 Temmuz 2019 | 509 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar