Bir G.Saraylıdan: Neden utanmalıyız?

Bir Galatasaraylı arkadaşım gönderdi, bir “Galatasaray Divan Kurulu Üyesi” yazmış; bu “çok anlamlı ve enfes” yazıyı… “Noktasına virgülüne dokunmadan” alıyorum sütunuma....

Bir Galatasaraylı arkadaşım gönderdi, bir “Galatasaray Divan Kurulu Üyesi” yazmış; bu “çok anlamlı ve enfes” yazıyı… “Noktasına virgülüne dokunmadan” alıyorum sütunuma. Kendisine ulaşamadım, iznini alamadım, adını kullanamıyorum, özür diliyorum. İşte, Galatasaray’ın o “kara gününü de tahlil eden” o müthiş “Galatasaray” yazısı:
1- Senede bir günümüzü ayırıp mensup olmakla gurur duyduğumuz camiamıza görevimizi yapmadığımız için UTANMALIYIZ.
2- Galatasaray için böyle önemli bir günde 9914 kaydı açık üyeden (689 üye hariç) binlercemizin içimizde heyecan ve sorumluluk hissetmeyip, Genel Kurul’a katılmadığımız için UTANMALIYIZ.  
3-Kişisel menfaatlerini Galatasaray’ın menfaatlerinden üstün tutan kişileri savunma hadsizliğinde bulunduğumuz için UTANMALIYIZ.
4- Yıllardır hariçten gazel atarak camiada huzursuzluk çıkaran, ayrımcılık yaparak huzuru bozan kişiyi baş tacı ettiğimiz için UTANMALIYIZ.
5- Ne mali tablolardan ne idari sistemden haberi olmayan gençleri, akşam saatlerinde sadece oy kullanmaları için organize ettiğimiz için UTANMALIYIZ.
6- Mezun oldukları anlı şanlı Lisemizde eğitim görmelerine rağmen, kendi iradelerini kullanmaktan aciz, işleri yönetim devirmek olan ağabeylerin oyuncakları olan gençlere Galatasaray etiklerini öğretemediğimiz için UTANMALIYIZ.  
7- Beş yüz küsur senelik Kültür ve Eğitim camiasının fertleri olarak birbirimizi yediğimiz için UTANMALIYIZ.
8- Kendi seçtiğimiz başkanlarımıza ve yönetimlerdeki arkadaşlarımıza kabul edilemeyecek hakaretler ettiğimiz için UTANMALIYIZ.  
9- Yıllardır devam eden sicil usulsüzlüklerine son verip, işlemleri dürüstçe, kurallara uygun bir şekilde yapmak, kulübümüzü camiamıza layık bir şekilde idare etmek isteyen yönetimimizi suçlayıp, yerden yere vurduğumuz için UTANMALIYIZ.  
10- Geçmiş yıllara ait usulsüzlükleri ortaya çıkarmak için yabancı bir denetleme kuruluna hazırlatılan raporu sümen altı ettiğimiz, üyelerle paylaşmadığ...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saray’ın sahibi kimdir? 19 Ekim 2019 | 67 Okunma Liseciler bayram yapıyordur!.. 18 Ekim 2019 | 81 Okunma Grup tamam da ya finaller?.. 16 Ekim 2019 | 163 Okunma MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 34 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar