Beşiktaş’ı çok zor günler bekliyor!..

Orman, benim adını bile yeni duyduğum bir isme karşı ‘mahkemelik olacak’ bir seçim zaferi (!) kazandı… Eğer, bir kulüpte, “genel kurul, başkan adaylarından birini hem de beşinci defa başkanlığa...

Orman, benim adını bile yeni duyduğum bir isme karşı ‘mahkemelik olacak’ bir seçim zaferi (!) kazandı… Eğer, bir kulüpte, “genel kurul, başkan adaylarından birini hem de beşinci defa başkanlığa seçerken”, tribünlerdeki taraftarlar “Fikret Orman paralar nerde” temposuna, “Yönetim istifa” tezahüratını da ekliyorlarsa, “vay” ve de “vah” o kulübün bugününe ve yarınına!..
Siz, “slogan” dünyamıza giren şu “yeni” koro söylemine bakın; “Yedi sene oldu, senin süren doldu. Yeter artık Fikret, Beşiktaş’ı terk et!..” “İnat ve ısrar” insana da, başında olduğu kuruluşa da “hayır getirmez”; zira “çatlayan testi” artık su tutmaz!..
Fikret Orman için, “maden işçileri ile seçimi kazandı” iddiaları “doğru olmasa” bile, ortaya “şöyle” bir manzara çıktı; “voleybol maçlarında görülen” bir manzara: Beşiktaş taraftarları, “rakip takımın sert servislerini karşılamayan oyuncusunun üzerine oynanarak sayı üstüne sayı kazanılınca” tribündekilere “Maden buldular” dedirten bir imkânı ve fırsatı yakalamış görünüyorlar.
Herkes biliyor ve yaşadı ki, “Süleyman Seba” gibi bir “dev başkanı / anıt adamı” o yılların meşhur “Ahmet Dursun, Seba gitsin” sloganı ile yıkan Çarşı Grubu için, “Fikret Orman” çok ama çok daha kolay bir av olacaktır!..
“Yıpranmış”, daha da acısı “Beşiktaş’ın hem de kendi içinde çok kişinin tanımakta, hatırlamakta zorluk çektiği” bir rakibe karşı bile “mahkemelik olacak” bir seçim zaferi (!) ile koltuğunu muhafaza edebilmiş bir Başkan’ın, kendisine de, yönetimine de, kulübüne de “Fikret, Beşiktaş’ı terk et” sloganları arasında faydalı olması bilmem ki mümkün olacak mıdır?..
Beşiktaş’ı “Türk spor tarihinin en borçlu kulübü” yapan ve de “karmaşık transfer çıkmazları” içinde kaybolarak taraftara “Fikret paralar nerde” sloganları attıran bir Başkan var, ortada. Çok açık ki, adı da, sanı da, kariyeri ve karizması da Süleyman Seba ile mukayese dahi edilemez; peki, ne olacak bu işin sonu?..
Bunca yılın spor yazarıyım, “adını son bir ay...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beşiktaş’ın dramı ve sorumlular!.. 03 Haziran 2020 | 88 Okunma Pandemiye karşı önemli bir adım!.. 30 Mayıs 2020 | 46 Okunma Sneijder yalanı!.. 29 Mayıs 2020 | 94 Okunma Süper Lig’ e şaibe düşecektir!.. 27 Mayıs 2020 | 125 Okunma Atlar ölmesin!.. 23 Mayıs 2020 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar