Başkanlar ‘triumvira’sına tavsiyem var!..

Biliyorum,  okuyucularımın çoğu “Bu ne erkencilik” diyecek, Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar, Trabzonsporlular kızacaklar ama ben “transfer pazarına ve gelenlere gidenlere bakarak” diyorum ki; “Galatasaray...

Biliyorum,  okuyucularımın çoğu “Bu ne erkencilik” diyecek, Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar, Trabzonsporlular kızacaklar ama ben “transfer pazarına ve gelenlere gidenlere bakarak” diyorum ki; “Galatasaray geçen sezondan daha rahat bir şampiyonluk alır!..”
“Ama daha transfer ayı bitmedi ki” diyenler olacaktır; bundan sonra “hangi takıma kimler gelirse gelsin” benim bu kanaatim değişmez; çünkü “kabul edilecek” sebeplerim var.
Geçen yıl “şampiyonluk yarışı yapan” takımların “nokta transferlerle hem sahaya çıkacak 11’ini, hem de ‘rotasyon için’ kulübede oturacak futbolcularını” tartarken “şu görüntü” bariz olarak ortaya çıkıyor:
Fatih Hoca, “geçen sezon, kulübeye baktığında, ilk 11’de oynayan futbolcularla, onların yerine oyuna sokacağı futbolcular arasındaki bariz farkı görüyor” ve tekrar tekrar diyordu ki; “Transfer ayında bu görüntü değişecek!..”
Diagne satılsa da satılmasa da, “transfer ayında” bu sağlandı; her yerin “bir” numarası ile “iki” numarası arasında “kalite farkını çok azaltan” ve hatta bazı yerlerde “kalite farkı bırakmayan” bir kadro kuruldu. Artık Fatih Hoca, “orta sahaya ve stopere yapılacak birer oyuncu takviyesi” ile “sakattı, cezalıydı, formsuzdu” denilen bir “ilk on bir” oyuncusunun yerine “kulübede oturan ‘hazır’ ve ‘kaliteli’ oyuncusu olduğunu” bilmenin rahatlığını yaşayacak!..
Böyle bir rahatlık ve “ilk on birde oynama rekabetini üst seviyeye taşıyacak” çabaların takıma yükleyeceği dinamizmin morali içinde, “sistem ve taktik” istikrarını da sağlamış olacak!..
Diagne satılırsa, “elbette ve belki de ondan iyi bir santrfor” alınacak, işte o kadar; zira antrenmanlardan “Mitroglou adına” iyi haberler taaa Urla’ya kadar geliyor. Galatasaray’ın “fizik / kondisyon hocasının iyi işler yaptığını” Burhan Can Terzi, telefonda kulağıma fısıldadı!..
“Oturmuş, eksiği gediği kalmamış” bir takımın başka ve “önemli” bir avantajı  daha vardır; “Hoca farkı!..”
Bu tablo ortadayken; benim, “Ali Koç / Fi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Perhizinizi” alkışlarım, ya “turşular” ne olacak?.. 17 Ağustos 2019 | 58 Okunma Chelsea’nin hakkı ve İstanbul uğuru!.. 16 Ağustos 2019 | 72 Okunma Diagne, Falcao ve “o” zat!.. 14 Ağustos 2019 | 72 Okunma Futbolumuzun acı tablosu!.. 10 Ağustos 2019 | 45 Okunma Başakşehir G.Saray F.Bahçe!.. 09 Ağustos 2019 | 298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar