Android hakem gerek!..

Formanın rengine, oyuncunun kimliğine göre sarıları, kırmızıları es geçen hakemlerden artık bıktık! Çok açık ki, sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada futbol sahalarında...

Formanın rengine, oyuncunun kimliğine göre sarıları, kırmızıları es geçen hakemlerden artık bıktık! Çok açık ki, sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada futbol sahalarında “adaleti sağlamak için” hakemler, hakemlerden sonra “VAR’lar” yetmiyor, yetmeyecek.
Benim gibi çok insan düşünmeye başladı; “hakemlerin yerine” de, “androidler” kullanılmaya başlasa, “sorun” halledilebilir mi?..
“Android = insansı robot”, her hareketi gören, milimetreleri ölçen gözleri, sahadaki her şeyi duyan kulakları, “anında karar” ve “düdük çal” emri veren bilgisayar beyni ile altı hakemin yapamadığını yapacak, “VAR’A bile ihtiyaç” kalmayacaktır; “tabii” bilgisayar yazılımları “büyük takımları kolla” yüklemesi ile kirletilmemişse!..
Yooo, “Bilim kurguyu çok severim” ama burada sözünü ettiğim “bilim kurgu değildir”, artık çok açık görülüyor ki, “sahalarda, salonlarda, ringlerde, minderlerde adaleti tesis etmek” ve de kupa, madalya kürsülerine “hak edeni çıkarmak” istiyorsak, “Android hakemler” zorunluluk ve ihtiyaç hâline geliyor!..
Galatasaraylı, Başakşehirli Emrelere kırmızıyı bıraktım, “sarı kart bile göstermeyen”, dahası “görülmeyen (!) dirsek ile rakibinin burnunu dağıtan” Beşiktaşlı Burak’a kart çıkaramayan hakemlere, “hakem” demek mümkün müdür?
Bugünün Türkiye’sinde, öyle paralar kazanıyorlar ki, “düdük çalmaları ya da çalmamaları, kart çıkartmaları ya da çıkartmamaları için” ne yazık ki, “kafalarındaki futbol kaideleri” yerine, “beyinlerinde dolaşan” cinlere uyarak karar veriyorlar!..
Ve de, bir “ne yazık ki” daha, Merkez Hakem Komiteleri de, “hakem fakirliğinden” bu hakemlere “bir-iki hafta dinlendirdikten sonra” gene maç vermek zorunda kalıyor; düdüklerini duvara asmak yerine!..
Böylece, “beceriksiz” yöneticilere, “kifayetsiz” teknik adamlara da bol bol “bahane / mazeret malzemesi” çıkıyor ve sahalardan, salonlardan “kötüler, iyileri” kovuyor!..”
Bitmedi; “bir avuç istisna hariç”, bizler de “spor medyamızın mensupları...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saray’ın sahibi kimdir? 19 Ekim 2019 | 65 Okunma Liseciler bayram yapıyordur!.. 18 Ekim 2019 | 80 Okunma Grup tamam da ya finaller?.. 16 Ekim 2019 | 163 Okunma MHK’nın ortak vicdanını suçluyorum!.. 12 Ekim 2019 | 34 Okunma Alkin Hoca’mızdan suç duyurusu! 11 Ekim 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar