Altyapı da kurtarmıyor!..

Altyapı deyince ilk akla gelen Altınordu, “üstyapıyı” geliştiremeyince yüzde 30 küçülme kararı aldı. Duydunuz mu? “Körün değneğini bellediği gibi” durmadan yazıp...

Altyapı deyince ilk akla gelen Altınordu, “üstyapıyı” geliştiremeyince yüzde 30 küçülme kararı aldı. Duydunuz mu? “Körün değneğini bellediği gibi” durmadan yazıp, çiziyoruz; “Kulüplerimizi yabancı tutkusu batırıyor; kısıtlanmalı! Kulüplerimiz altyapıya dönmeli, futbolcu yetiştirmeli; kurtuluş budur!..”
Ve de bu “ezberlenmiş ahkâmın ardından” bir örnek de veriyoruz; “İşte Altınordu, işte!”
Sonra da anlatmaya başlıyoruz; “Müthiş ve dillere destan bir altyapı… Bütün dünya tanıyor, bütün dünyaya açık… Bütün kulüplerimiz, başta ‘büyükler olmak üzere’ ders almalılar, Altınordu’dan, ders!..”
Hımmm!.. Acaba “durum” bu yazdığımız gibi mi; yoksa “hayal gerçeğimiz” ile “gerçek gerçeğimiz” çok mu farklı?..
“Kurtuluş ‘Yabancılara kapıyı kapama ve de altyapıya yönelme’ olsa” idi; acaba, yıllardır anlata anlata, ballandıra ballandıra bitiremediğimiz Altınordu’nun, “altyapı için her şeyi yapan” başkanı Seyyit Mehmet Özkan’ın kulüp personeline yazdığı yazı şöylesine “bir gazete haberi” olur muydu:
“Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da Başkan Seyit Mehmet Özkan, mali kriz sebebiyle küçülme kararı aldı. Başkan Özkan, kulüp personeline e-mail yoluyla seslenerek yüzde 30 küçülmeye gideceklerini açıkladı. Dünyada ve Türkiye’de büyük bir ekonomik kriz yaşandığını ifade eden Seyit Mehmet Özkan, ‘Benim kaynaklarım kurudu’ mesajı verdi.
Kulübün geride bıraktığımız sezondan borçları olduğunu dile getiren Özkan, ‘Hem A takımını, hem Niğde’yi hem Akademi’yi, hem de futbol okullarını finanse edemiyorum. Futbolcu satmamız lazım, satamıyoruz. Çünkü ekonomik kriz had safhada. Bu sebeplerden dolayı bazılarınızla helalleşeceğim. Bazılarınızdan fedakârlık isteyeceğim. Üzgünüm’ dedi.
Altyapıdan yetiştirdiği Cengiz Ünder, Çağlar Söğüncü, Barış Alıcı, Berke Özer, Alican Özfesli gibi gençleri satan Altınordu’da, bu küçülme operasyonu bünyesinde, ‘altyapıda görev alan 10 antre...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Efsane!.. 16 Kasım 2019 | 49 Okunma “En başarılı sensin” Mustafa Başkan! 15 Kasım 2019 | 78 Okunma Terim farkını, fark etmek!.. 13 Kasım 2019 | 164 Okunma Düne bakın; kimler vardı, ya sonrası?.. 09 Kasım 2019 | 57 Okunma 6-0’ın ardından!.. 08 Kasım 2019 | 297 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar