Ali Koç doğru söylüyor, ey Galatasaray yöneticileri!..

2023-2004 futbol sezonu sürecinde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un devamlı gündeminin başına koyduğu “Futbol Federasyonu Başkanı’na ve Galatasaray’a ağır ‘ifadelerle dolu’...

2023-2004 futbol sezonu sürecinde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un devamlı gündeminin başına koyduğu “Futbol Federasyonu Başkanı’na ve Galatasaray’a ağır ‘ifadelerle dolu’ açıklamaları içinde ‘bir cümle’ vardır” ki, “en ağır sözü” odur!..

Bu cümle, “Galatasaray, futbol kulübüdür” sözüdür!..

Evet, yıllardan beri, Galatasaray başkan ve yönetimleri, “varsa da futbol, yoksa da futbol” sloganını benimsemiş… Ve de sarı kırmızılı kulüp, basketbol ve voleybol başta, “Türkiye’ye ilk defa Galatasaray’ın getirdiği ve şampiyonlukları kimseye bırakmadığı pek çok spor branşında ‘başarının b’sini bile yakalayamadan” göreve gelip gitmişlerdir. “Üçüncü defa göreve gelen” Dursun Özbek başta!..

Çok değil, “Fenerbahçe’nin futbolda şampiyonluk yaşamadığı” son 11 yılda, sarı lacivertlilerin sadece basketbol ve voleybolda bile, kadınlarda ve erkeklerde ülkede ve Avrupa’da kazandığı kupaların sayısı, “bir zamanlar ‘yenilmez armada’ ünvanını hakkıyla alan” sarı kırmızılıların rekorlarını darmadağın etmiştir ve etmeye de devam etmektedir; helal olsun!..  

Bu süreçte, Galatasaray’ın, basketbol ve voleybol kadın / erkek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski hocalar ve yorumculuk!.. 12 Temmuz 2024 | 1.730 Okunma Teşekkürler Montella... 10 Temmuz 2024 | 1.459 Okunma Eleştiri, hakaret ve suç! 06 Temmuz 2024 | 1.258 Okunma Nihayet; Sezar’ın hakkı Sezar’a!.. 05 Temmuz 2024 | 1.382 Okunma Galatasaray ve Batshuayi gerçeği… 03 Temmuz 2024 | 1.534 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar