Yeniden inşa süreci başladı

Dün Ankara Arena’da; Başbakan Davutoğlu’nun liderliğinde düzenlenen “AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtımı”na katıldık. Salonun içi de dışı da tıklım...

Dün Ankara Arena’da; Başbakan Davutoğlu’nun liderliğinde düzenlenen “AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtımı”na katıldık. Salonun içi de dışı da tıklım tıklımdı. Başbakan Davutoğlu, önce dışarıdaki hatırı sayılır kalabalığa sonra da salona hitap etti. Gençlerin ve kadınların sayısal olarak çoğunlukta olduğu törende gençler âdeta yeri- göğü inletti.

Bugün itibarıyla yeni bir yola çıktık. Sayın Davutoğlu, bu kutlu koşunun işaret fişeğini attı. Başbakan, “Yeni Türkiye Sözleşmesi 2023” adlı toplumsal sözleşmeyi ilan etmeden önce genel bir değerlendirme yaptı. AK Parti ailesine ve adaylara gösterdiği ilk hedef “Seçimlerde size oy versin vermesin 77 milyonun gönlüne gireceksiniz” oldu. Bu iddialı ve insani bir hedef. Asıl hedef ise sandıktan yeni bir anayasa yapabilecek çoğunlukta milletvekili çıkarma.
Törende kurucular dâhil AK Parti’nin eski-yeni bütün hatırı sayılır isimleri hazır bulundu. Üç dönemini tamamlayanlardan tutun da bu dönem aday gösterilmeyen vekiller dâhil herkes oradaydı. Eski-yeni herkes kenetlenmiş görünüyor. Dünkü toplantıyla AK Parti siyasi hareketinin ikinci yarısının startı verildi, ikinci yarı başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda zamanı. 02 Ekim 2017 | 664 Okunma Doğan’ın FETÖ’ye esareti 13 Eylül 2017 | 277 Okunma Darbecilerle gerçekten hesaplaşıyor muyuz? 08 Eylül 2017 | 4.013 Okunma Elini görüyoruz İsrail! 06 Eylül 2017 | 213 Okunma Bayram bir fırsattır, iyi değerlendirelim 01 Eylül 2017 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar