Darbe zemini hazırlığı

Son altı aydır olup bitenlere baktığımızda sanki birileri düğmeye basmış ve Türkiye’de bir askerî darbenin psikolojik zemini hazırlanıyor gibi. Bu hazırlığa önce ülkenin...

Son altı aydır olup bitenlere baktığımızda sanki birileri düğmeye basmış ve Türkiye’de bir askerî darbenin psikolojik zemini hazırlanıyor gibi. Bu hazırlığa önce ülkenin Cumhurbaşkanı’na karşı bir nefret algısı oluşturma çabasıyla başladılar. 27 Mayıs öncesinde Menderes’le ilgili neler yaptılarsa şimdi de aynı şeyleri Sayın Erdoğan’a karşı yapıyorlar. Toplumun bir kesiminde 27 Mayıs 1960 darbesinden önce Menderes’e karşı bir nefret duygusu oluşturulmuştu. Bir kısım halk yalan ve düzmece haberlerle ve algı operasyonları ile Menderes’in diktatör olduğuna ve yolsuzluk yaptığına inandırılmıştı. Yıllar sonra topluma inandırılan o haberlerin-iddiaların düzmece ve yalan olduğu kanıtlandı ama iş işten geçmişti.
Aynı kafa bugün toplumu Erdoğan’ın diktatörlüğüne ve hükümette olduğu dönemde yolsuzluk yapıldığına inandırmaya çalışıyor. Bir taraftan bu algı oluşturulurken diğer yandan da anayasal sistemin işleyişi engelleniyor. Muhalefet partileri- özellikle de MHP- her türlü hükümet kurma formülüne karşı çıkarılarak “Seçim de çare değil. Sandık da sorunu çözmedi-büyüttü” algısı oluşturuluyor. Diğer yandan da terör örgütleri harekete geçirilerek ülke yönetilemez hale getirilmek isteniyor. Bu projeyi yapanlar toplumu “Bundan daha kötüsü olmaz. Her gün 3-5 şehit cenazesi geliyor. Şehirler kan gölüne çevriliyor. Dolar uçtu gitti. Başka çare kalmadı, asker gelsin düzeltsin” moduna hazırlamaya çalışıyorlar. Biz bu filmi daha önce gördük ama toplumun büyük bir bölümü darbe zeminlerinin nasıl hazırlandığını ve darbelerin ülkeye neler kaybettirdiğini yaşamadı, bilmiyor.

PKK dahil terör örgütleri darbe zemini hazırlamaya hizmet ediyor. Sandığı-seçimleri değersizleştirmeye, siyaset kurumunu itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Herkes bu oyunu fark etsin ve kendine gelsin. Bu tuzaklar fark edilip tedbirler alınsın. KCK Yürütme Konseyi, Türkiye halkına "Gezi Parkı’nda olduğu gibi harekete geçmesi” çağrısında bulunuyor. 1 Kasım seçimi öncesinde bir iç savaş çağrısı bu! Dertleri AK Parti ve Erdoğan. İyi ya işte 1 Kasım’da sandık tekrar milletin önüne gelecek. Millet istemiyorsa AK Parti’yi gönderir. Sizin iç savaş çağrınıza, milletin askerini, polisini şehit etmenize, şehirleri kan gölüne çevirmenize gerek yok. Millet istemiyorsa 7 Haziran’da yaptığı gibi herkese dersini verir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda zamanı. 02 Ekim 2017 | 668 Okunma Doğan’ın FETÖ’ye esareti 13 Eylül 2017 | 286 Okunma Darbecilerle gerçekten hesaplaşıyor muyuz? 08 Eylül 2017 | 4.016 Okunma Elini görüyoruz İsrail! 06 Eylül 2017 | 217 Okunma Bayram bir fırsattır, iyi değerlendirelim 01 Eylül 2017 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar