Bir “süper gücün” acizliği...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güney sınırımızda olup bitenleri ve nedenlerini “Rusya, Esad’la birlikte PYD’yi Türkiye’nin güney sınırına yerleştirmek için bir koridor oluşturma gayretinde. Bu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güney sınırımızda olup bitenleri ve nedenlerini “Rusya, Esad’la birlikte PYD’yi Türkiye’nin güney sınırına yerleştirmek için bir koridor oluşturma gayretinde. Bu koridorun oluşturulmasına müsaade etmeyeceğiz. Böyle bir gayrimeşru oluşumun asla tribünden izleyicisi olmayacağız” sözleri ile açık bir şekilde özetledi. “Türkiye, PYD-YPG’nin Fırat’ın batısına geçmesine neden engel oluyor?” diye soran saftiriklerin akıl edemedikleri hususlar var. PYD, PKK’nın Suriye’deki bir kolu. Eğer Türkiye engel olmaz ise Suriye sınırımızda komşumuz bundan böyle ülkemize savaş açan PKK olacak. Suriye’nin kuzeyindeki Türkmenler, Araplar göçe zorlanıp bu bölgenin demografik yapısı değiştirilecek. Burayı terk etmek zorunda kalacak olan yüz binlerce insan sığınmacı olarak Türkiye’nin kapısına dayanacak. Öte yandan PKK terör örgütü, Irak sınırından Akdeniz’e kadar güney sınırımızın dibine yerleşip Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit edecek, Kandil buraya taşınacak. Bu koridorun oluşması hâlinde Türkiye dahil medeni dünyanın Halep ile fiziki irtibatı koparılacak. 2 milyon insan Esad zulmü ile karşı karşıya bırakılacak. Şu anda bile Rusya ve Esad rejimi her gün Halep’e bomba yağdırıyor. 10 bin nüfuslu Kobani için dünyayı ayağa kaldıranlar 2 milyon insanın Rus uçaklarınca bombalanmasına nedense seyirci kalıyor. Başta ABD olmak üzere batı dünyası kendi elleri ile Irak’ı İran ve Rusya’ya bıraktılar. Öngörüsüzlükleri; çapsızlıkları ve korkaklıkları yüzünden korkarım ki Suriye de aynı akıbeti yaşayacak. Obama yönetiminin çekingen ve kararsız tutumu, Batı dünyasının mülteci sorunu hariç konuya ilgisizliği Putin’e cesaret veriyor. Unutmayalım, PKK-PYD o koridora yerleşirse eninde sonunda Türkiye o bölgede savaşmak zorunda kalacaktır. Bu nedenledir ki Türkiye, kendi ulusal güvenliği ile ilgili tedbirleri kimsenin insafına bırakamaz.

***

Acımız orta yerde dururken, insanların ağzını bıçak açmadığı ve ‘ya sabır’ çektiğimiz bir ortamda birileri bu milletin acısını paylaşmıyor. Seçimle meclise gelen HDP, Ankara katliamında çok kötü bir sınav verdi. HDP ve onun dağdaki patronu PKK; PYD-YPG’yi Amerika ve Batı’nın hışmından korumak için saldırıyı PKK’nın kolu TAK’ın üstlenmesini sağladılar. Ha TAK, ha PKK ha da YPG. Ne farkınız var birbirinizden? Böyle bir patlama bir gün TBMM’de olursa şaşırmayın.

Cizre’de; Silopi’de ve Sur’da PKK’lı teröristlere aracının bagajında malzeme taşıyan, o teröristlere siper olan bir TBMM üyesinin yarın meclise bomba sokulmasına destek vermeyeceğini, yardım ve yataklık etmeyeceğini kim garanti edebilir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda zamanı. 02 Ekim 2017 | 658 Okunma Doğan’ın FETÖ’ye esareti 13 Eylül 2017 | 277 Okunma Darbecilerle gerçekten hesaplaşıyor muyuz? 08 Eylül 2017 | 4.012 Okunma Elini görüyoruz İsrail! 06 Eylül 2017 | 213 Okunma Bayram bir fırsattır, iyi değerlendirelim 01 Eylül 2017 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar