ÇOK OKUNAN YAZARLAR

FETÖ’nün 100’den fazla fahri başkonsolosları araştırılmalıdır

FETÖ’nün şu anda yapmakta olduğu entrikalar, takıyyeler ve darbe planları, gelecek için de; hazırlamakta olduğu hainlikleri bilebilmek için, geçmişteki taktikleri ve stratejilerini çok iyi tahlil etmek ve araştırmak lazım .

Nurettin Veren
Nurettin Veren Yeni Akit Gazetesi
12 Ekim 2017 | 740

FETÖ’nün şu anda yapmakta olduğu entrikalar, takıyyeler ve darbe planları, gelecek için de; hazırlamakta olduğu hainlikleri bilebilmek için, geçmişteki taktikleri ve stratejilerini çok iyi tahlil etmek ve araştırmak lazım.

1990 yılına kadar yani Rusya’nın dağılmasından önce, Türkiye’nin içerisinde hemen hemen bütün şehir ve kazalarda, yurt, okul, sosyal kültür merkezleri, hastaneler, vakıf ve dernekler kurularak halkın gözü boyanmış, vitrine bunlar konulmuş, güven kazanılmış, teşkilat en uç noktalara ulaşarak bir cazibe merkezi haline gelmiş ve toplumun kan damarlarına girilmiştir.

Daha sonra yetişen elemanlar, kamu kuruluşlarında en üst noktadaki makamlardan, odacı, kapıcı, çaycı seviyesine kadar, buralarda örgütlenmiştir. 

1990 yılından sonra ise; yurtdışına açılarak bugün 170 ülkede aynı tempo ve aynı strateji ile özellikle kazanılan yurtiçi tecrübelerle ve alınan başarılarla, bu örgütlenmelerini yurtdışında daha kolay bir şekilde tamamlamışlardır. 1966’da başlayan, 2017’ye kadar yaklaşık 50 yıldır sistematik bir şekilde aralıksız mutasyonlarla yıkanmış beyinler ve zombileşmiş tipler, (FETO’nun yazılarına göre adanmış ruhlar denilen felsefeye göre insan tipleri üretilmiştir.)

Şu anda dünyada 200’e yakın devletten, 170’inde FETÖ yapılanması kesinlikle vardır. Bu ülkelerin her birinde 50-100 -150 civarında okullarla beraber, en az ikişer adette, üniversite olduğu düşünülürse, toplamda 15-20 bine yakın okul ile 300 civarında üniversite, binlerce okul, kültür ve diyalog merkezleri vitrine konularak, ABD, İsrail, İngiliz ve Alman gizli servisleri için geniş bir ajan borsası oluşmuş durumdadır.

Devamını Oku