THK önce kendi yangınını söndürsün

Ülkemiz; tarihin en büyük felaketiyle boğuşurken, birileri de; günlerdir ''THK uçakları'' masalı anlatıyor. Koro, sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor. Bunları duyan da zanneder ki, THK'nın hangarında...

Ülkemiz; tarihin en büyük felaketiyle boğuşurken, birileri de; günlerdir ''THK uçakları'' masalı anlatıyor. Koro, sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor. Bunları duyan da zanneder ki, THK'nın hangarında uçaklar bekliyor ama kullanılmıyor!

Hatta CHP lideri Kılıçdaroğlu o kadar abarttı ki, ''THK'daki uçakları verin, yangınları biz söndürelim'' bile diyebildi. Ama devlet yine sorumlu davranarak, önce Tarım ve Orman Bakanı sonra bizzat Cumhurbaşkanı, ''THK'da, kullanılabilecek uçak olmadığını'' açıkladı.

Ancak ne gariptir ki, özellikle yerleşim yerlerine yakın ormanları ateşe veren PKK hainlerine tek kelime etmeyen bu körükçüler, THK masalını bırakmadı.

''Türk Hava Kurumu'' denen bu müflis kurumu bu kadar dillerine dolamaları elbette tesadüf değil. Gelin bu; emekli generaller çiftliğinin geçmişini biraz kurcalayalım.

VECİHİ HÜRKUŞ, ''HAVACILIĞI GELİŞTİRSİN'' DİYE KURMUŞTU

Vecihi Hürkuş, ilk yerli Türk uçağını 1924 yılında üretmişti ama o günlerde, şa

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu samimi ise, bütün gücümle CHP'yi destekleyeceğim! 06 Ekim 2022 | 370 Okunma Çekin o pis ellerinizi; öğretmenlerin üzerinden! 02 Eylül 2022 | 557 Okunma Org. Büyükanıt'ın ilginç sözleri ve Diyarbakır Anneleri 17 Ağustos 2022 | 2.493 Okunma “Bu millet ‘Alevi'ye oy vermez!” 11 Ağustos 2022 | 4.140 Okunma İmamoğlu bilerek tatile gitmiş, Kılıçdaroğlu'na mesaj vermiş! 28 Temmuz 2022 | 458 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar