Sür eşeğini Kandil’e...

Zikzak çizen tutum ve davranışlar beni hep şüphelendirir... Mesela Paralel medya eskiden büyük bir hassasiyetle “AK Parti” ifadesi kullanılırken FETÖ döneminde topyekun “AKP”ye dönmesi...

Zikzak çizen tutum ve davranışlar beni hep şüphelendirir... 
Mesela Paralel medya eskiden büyük bir hassasiyetle “AK Parti” ifadesi kullanılırken FETÖ döneminde topyekun “AKP”ye dönmesi çok ilginçti. Ama 1 Kasım’dan sonra tekrar “AK Parti”ye dönmesi daha ilginç! 

Bunu, editörlerin basit bir tercihi olarak görmeyin sakın. Bu zikzaklar, taa Pensilvanya’ya kadar uzanan bir strateji değişikliğinin göstergesidir ve“Sayın Başbakanım”dan, “Firavun”a kadar evrilen acayip bir savrulmayı sembolize eder.

Hakeza...

HDP’nin son günlerdeki “Çözüm Süreci” güzellemeleri de beni tedirgin ediyor.

Çünkü...

Çözüm Süreci’nde muhatap alınan bu kişiler kendilerine gösterilen güveni ellerinin tersi ile iterek, Kandil’e kuryelik yapmayı tercih etti. Daha da kötüsü PKK Terör Örgütü, yerel yönetimlerinin lojistik desteği ile şehir giriş ve çıkışlarını cephanelik haline getirerek, ‘Çözüm süreci’ni ‘Tahkim Süreci’ olarak kullandılar.

Kandil’den, “Hazırlıklarımız tamamlanmıştır” anlamına gelen işaret fişeğini aldıktan sonra da süreci fiilen bitirmişlerdir. Zaten daha kurmayları Dolmabahçe’de hükümet temsilcileriyle birlikte “Çözüyoruz” mesajı verirken Demirtaş eş zamanlı yaptığı açıklamada, “Bunlar barış falan yapamaz” diyor, Kamu Güvenliği Yasası’na çullanıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, ekonomi seferberliği için neden 18 yıl bekledi? 03 Aralık 2021 | 2.544 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 791 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.817 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 963 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.459 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar