Sömürü salgını bitmeden virüs salgını bitmez

İnterneti, “Dünya global bir köy oldu” diye tanıtmışlardı ama bu ifadenin, pazarlama sloganından ibaret olduğu çabuk anlaşıldı.

İnterneti, “Dünya global bir köy oldu” diye tanıtmışlardı ama bu ifadenin, pazarlama sloganından ibaret olduğu çabuk anlaşıldı. Çünkü, dünyanın; zannedildiği gibi uçsuz bucaksız bir gezegen olmadığını anlamışlarsa, tutum ve davranışlarında bazı değişiklikler yapmaları gerekiyordu.

Zira dünyanın “çok küçük” olduğunu söyleyenler, havasını; suyunu; yine hiç bitmeyecekmiş gibi hoyratça kullanmaktan vazgeçmediler. Daha da fenası, “komşularının” neyi varsa alarak, sömürü sefası sürmeye devam ettiler.

Kendi refahları için başkalarının yurdunu işgal ediyor veya envaiçeşit teröristi üzerlerine salıyorlardı. Sonra da, senaryosunu yazdıkları bu kanlı filmleri; purolarını tüttürerek; vahşi bir zevkle izliyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genelkurmay, Kılıçdaroğlu'na haddini bildirmeli 20 Şubat 2021 | 840 Okunma Türkçe Yılı'nda, Türkçeyi işgalden kurtarın Sayın Cumhurbaşkanım 15 Şubat 2021 | 348 Okunma Allah bizi bu “tarafsızlar”ın şerrinden korusun! 03 Şubat 2021 | 1.882 Okunma Sömürü salgını bitmeden virüs salgını bitmez 25 Ocak 2021 | 273 Okunma Erdemli siyasetin “beka sorunu” Kılıçdaroğlu… 12 Ocak 2021 | 399 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar