Sayın Kılıçdaroğlu’na ilk defa hak veriyorum

Bizim ideal bir parlamenter sistemimiz hiç olmadı, 10 Ağustos 2014’ten sonra ise “çakma”sı bile kalmadı. Fiili yönetim biçimimiz yarı başkanlık sisteminin ta kendisidir. Parlamenter sistem de demokratik bir...

Bizim ideal bir parlamenter sistemimiz hiç olmadı, 10 Ağustos 2014’ten sonra ise “çakma”sı bile kalmadı.

Fiili yönetim biçimimiz yarı başkanlık sisteminin ta kendisidir.

Parlamenter sistem de demokratik bir çözüm olmakla birlikte, hem Türkiye için ideal bir sistem değildir hem de çok daha büyük anayasa değişiklikleri gerektirir.

***

CHP, olmayan parlamenter sistemi cansiperane savunuyormuş gibi görünerek, yüzde 25 oy ile sürekli iktidarını sürdürmeye çalışıyor.

Bunu sağlayabilmek için önemli miktarda “Hayır” ithal etmeleri gerekiyor.

Kılıçdaroğlu “Made in FETÖ” takıyelerle CHP’nin vesayet iktidarını ve kendi parti diktatörlüğünü sürdürmeye çalışıyor.

Ve...

Emeklerinin boşa gitmediğini, “Evet” cephesindeki birçok seçmenin kafasını karıştırmayı başardıklarını iddia ediyorlar!

Bir AK Partili, Kılıçdaroğlu’na neden inanır?

Bu iddianın irdelenmesi gerekir.

Çünkü bu referandumda insanlar, değişiklik maddelerini değil, “Evet” ve “Hayır”ı savunanların güvenilirliğini oylayacak.

Bu iddiaya göre bazı muhafazakarlar, Kılıçdaroğlu’nu Tayyip Erdoğan’dan, Binali Yıldırım’dan ve Devlet Bahçeli’den daha güvenilir buluyor demektir.

“Bu memlekette darbe olursa tankın üzerine önce ben çıkarım”diyen ama 15 Temmuz gecesi kapıdaki tankın çekilmesi için darbecilere yalvaran, öte yandan, bir kere olsun “Bu hıyanet FETÖ işidir” diyemediği gibi, tam aksine FETÖ’yü savunmak için “Kontrollü darbe” safsatasını uyduran birine nasıl inanılabilir ki?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.814 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 960 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.455 Okunma “Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar