Sayın Kılıçdaroğlu, Putin’in size bir sorusu var.

FETÖ ile mücadelenin zorluğu herkesin malumudur. Zira, satılmışların, 15 Temmuz işgal girişimi sıradan bir darbe kalkışması değildi. 15 Temmuz, devletin bütün kademelerinde örgütlenen...

FETÖ ile mücadelenin zorluğu herkesin malumudur.

Zira, satılmışların, 15 Temmuz işgal girişimi sıradan bir darbe kalkışması değildi.

15 Temmuz, devletin bütün kademelerinde örgütlenen FETÖ’nün, yeterli güce eriştiği kanaatine vardıktan sonra başlattığı bir topyekun harekattır. Yani işgal organizasyonunun ağırlık merkezi silahlı kuvvetlerin dışındaydı.

Bu yüzden, o gece millete kurşun sıkanlarla sınırlı bir soruşturma, organize suç örgütünün sadece tetikçilerini cezalandırmak anlamına geliyordu.

Öte yandan, 40 yıldır devletin kılcal damarlarına kadar sızan bu takıyyeci bukalemunlarla, mevcut sistem içerisinde mücadele etmek zor değil, imkansızdı.

Zira, yargı sistemimizde hâlâ FETÖ’cülerin yoğun olması ve örgütün kırk yıldır yargı sistemindeki açıklar üzerine çalışması böyle bir mücadelenin boşa zaman kaybı olacağı için Olağanüstü Hal kararı alındı.

Ve özellikle, “Bu, millete karşı değil, devlete karşı yapılacak bir uygulamadır”açıklaması da yapıldı.

Ancak, FETÖ’cülerin, kendi suçunu masumların üzerine atma konusunda ne kadar mahir oldukları da dikkate alınırsa mağdur oluşmaması çok zordu.

Oluşan mağduriyet konusunda son derece duyarlı davranan devlet, bu tür yanlışları bertaraf etmeye yönelik mekanizmalar kurdu.

Ama sayın Kılıçdaroğlu’nun, bireysel mağduriyetlerin takipçisi olmak varken, doğrudan OHAL’e karşı savaş açması çok manidardı.

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ ile mücadele konusunda, bir sade vatandaşımızın duruşunu bile sergileyememesi, “FETÖ kumpası ile göreve gelen ve geldiği günden bu yana da FETÖ’nün lojistik desteği üzerinden siyaset yap

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Harekât, ABD derin devleti ile paralel yapılar arasındaki gizli savaşı alevlendirdi... 15 Ekim 2019 | 3.094 Okunma Mehmetçik YPG’yi vuruyor, neden CHP’nin içi yanıyor? 10 Ekim 2019 | 2.835 Okunma Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.546 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.734 Okunma Dağdaki silahlı teröristi bitirmek kolay, önemli olan şehirdeki kravatlılar... 23 Ağustos 2019 | 2.676 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar