Sayın Kılıçdaroğlu, Putin’in size bir sorusu var.

FETÖ ile mücadelenin zorluğu herkesin malumudur. Zira, satılmışların, 15 Temmuz işgal girişimi sıradan bir darbe kalkışması değildi. 15 Temmuz, devletin bütün kademelerinde örgütlenen...

FETÖ ile mücadelenin zorluğu herkesin malumudur.

Zira, satılmışların, 15 Temmuz işgal girişimi sıradan bir darbe kalkışması değildi.

15 Temmuz, devletin bütün kademelerinde örgütlenen FETÖ’nün, yeterli güce eriştiği kanaatine vardıktan sonra başlattığı bir topyekun harekattır. Yani işgal organizasyonunun ağırlık merkezi silahlı kuvvetlerin dışındaydı.

Bu yüzden, o gece millete kurşun sıkanlarla sınırlı bir soruşturma, organize suç örgütünün sadece tetikçilerini cezalandırmak anlamına geliyordu.

Öte yandan, 40 yıldır devletin kılcal damarlarına kadar sızan bu takıyyeci bukalemunlarla, mevcut sistem içerisinde mücadele etmek zor değil, imkansızdı.

Zira, yargı sistemimizde hâlâ FETÖ’cülerin yoğun olması ve örgütün kırk yıldır yargı sistemindeki açıklar üzerine çalışması böyle bir mücadelenin boşa zaman kaybı olacağı için Olağanüstü Hal kararı alındı.

Ve özellikle, “Bu, millete karşı değil, devlete karşı yapılacak bir uygulamadır”açıklaması da yapıldı.

Ancak, FETÖ’cülerin, kendi suçunu masumların üzerine atma konusunda ne kadar mahir oldukları da dikkate alınırsa mağdur oluşmaması çok zordu.

Oluşan mağduriyet konusunda son derece duyarlı davranan devlet, bu tür yanlışları bertaraf etmeye yönelik mekanizmalar kurdu.

Ama sayın Kılıçdaroğlu’nun, bireysel mağduriyetlerin takipçisi olmak varken, doğrudan OHAL’e karşı savaş açması çok manidardı.

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ ile mücadele konusunda, bir sade vatandaşımızın duruşunu bile sergileyememesi, “FETÖ kumpası ile göreve gelen ve geldiği günden bu yana da FETÖ’nün lojistik desteği üzerinden siyaset yap

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaftanı Amerika'ya genel müdür kaçıracaktı 22 Eylül 2020 | 944 Okunma O kaftanın hikayesi Sina Çölü'nde başladı 21 Eylül 2020 | 357 Okunma Sahtekârca yargılayıp, hunharca astılar… 17 Eylül 2020 | 252 Okunma Türkiye'nin “terör sorunu” CHP'nin ise “Kürt sorunu” var 11 Eylül 2020 | 2.595 Okunma Bu istiklâl ve istikbal meselesidir; herkes yerini belirlemelidir 08 Eylül 2020 | 2.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar