Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor

İnsan tabiatı, La Fonten’in “Cırcır Böceği ile Karınca” hikayesindeki cırcır böceği karakterine benzer; günü yaşamaya meyyaldir.

Yokuşu tırmanırken verdiği sözleri, düzlüğe çıkınca unutur. Aslında duygusuyla değil, bilgisiyle hareket etmesi gereken; bilinçli yaşaması beklenen tek varlık da insandır.

Zaten zor imtihan da budur. Allah, hem bu dünyaya; dönüşü olmayan bir imtihan için geldiğimizi bildirmiş hem de bütün cevapları vermiş. Gel gör ki insan, o cırcır böceği gibi sayılı dakikalardan ibaret kısa ömründe, gününü gün edip sonraki sosuz cezayı düşünmeyen “bilinçsiz” davranışını tercih ediyor genelde.

Neyse… Giriş faslıydı; fazla uzadı, yoksa kimseye nasihat edecek halim yok. Benim bu imtihanı ne kadar başarabildiğim de; süre bitince belli olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdemli siyasetin “beka sorunu” Kılıçdaroğlu… 12 Ocak 2021 | 379 Okunma Çünkü darbeciler, Menderes'in “erken seçim” açıklamasına izin vermedi 06 Ocak 2021 | 1.144 Okunma Kadın istismarı ve ayrımı, CHP'nin genetik problemidir 04 Ocak 2021 | 208 Okunma CHP ile mücadeleye destek vermek, siyaset değil; sorumluluktur 25 Aralık 2020 | 400 Okunma Nerede o “her yeri kaplayan” dindarlar? 23 Aralık 2020 | 1.754 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar