Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor

İnsan tabiatı, La Fonten’in “Cırcır Böceği ile Karınca” hikayesindeki cırcır böceği karakterine benzer; günü yaşamaya meyyaldir.

Yokuşu tırmanırken verdiği sözleri, düzlüğe çıkınca unutur. Aslında duygusuyla değil, bilgisiyle hareket etmesi gereken; bilinçli yaşaması beklenen tek varlık da insandır.

Zaten zor imtihan da budur. Allah, hem bu dünyaya; dönüşü olmayan bir imtihan için geldiğimizi bildirmiş hem de bütün cevapları vermiş. Gel gör ki insan, o cırcır böceği gibi sayılı dakikalardan ibaret kısa ömründe, gününü gün edip sonraki sosuz cezayı düşünmeyen “bilinçsiz” davranışını tercih ediyor genelde.

Neyse… Giriş faslıydı; fazla uzadı, yoksa kimseye nasihat edecek halim yok. Benim bu imtihanı ne kadar başarabildiğim de; süre bitince belli olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Menderes'i ezan için astılar, fırsat olursa yine asarlar 27 Mayıs 2020 | 3.648 Okunma Hatay'da ezan yasağı neden 6 yıl geç başladı? 22 Mayıs 2020 | 3.310 Okunma Kadir gecesi, “kaos gecesi” oldu 19 Mayıs 2020 | 2.900 Okunma Korkarım salgına karşı bağışıklık kazanıyoruz… 17 Mayıs 2020 | 303 Okunma Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor 03 Nisan 2020 | 2.779 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar