‘Plakçıyı basan adam’ı nasıl şoke ettiler?

Sosyal medyada başlayan hareketlilik yeni entrikaların habercisiydi.      Sene-i devriye münasebetiyle zihinlerinde hortlayan “Gezi ruhu” binlerce gezi zekalı yumurta kafa olarak zuhur etmişti. Günlerdir tatbikat...

Sosyal medyada başlayan hareketlilik yeni entrikaların habercisiydi.     

Sene-i devriye münasebetiyle zihinlerinde hortlayan “Gezi ruhu” binlerce gezi zekalı yumurta kafa olarak zuhur etmişti.

Günlerdir tatbikat yapıyorlardı. Gösterilen hedeflere hep birlikte hücum ediyor, gün yüzü görmemiş küfürlerle çirkeflik rekorları kırıyorlardı.

Sonra baktık ki bu güruh, ‘amiral gemisi’nin öncülüğünde bir plakçıya daldı.

***

Din cahillerinin yazdığı bir senaryo olduğu için her tarafı dökülen bir kurguya benziyordu.

Sadece yeme-içme yasağından ibaret bir orucu hayvanların da tutabileceğini, asıl amacın elini, dilini hatta kalbini bütün kötülüklerden arındırmak olduğunu bilmelerini beklemiyorum. Fakat, bu kadar gezi zekalıolmasalardı hiç değilse oruçlu bir Müslümanın “İçki içiliyor” diye bir mekanı basmaya kalkmayacağını bari tahmin edebilirlerdi.

İçkili mekan avcılığı yapmak, Müslümanlar için makbul bir amel olsaydı, nerdeyse Ramazan’ın teğet geçtiği İstanbul’da, bula bula Cihangir’de köşeye sıkışmış bir plakçıyı mı bulurlardı?

“Bal gibi basmış işte. Görüntüleri izlemedin mi” diyenler olabilir.

Müslümanlarda da imalat hataları çıkabilir!

Böyle bir durum söz konusu olsa dahi sadece yapanı bağlar. Bunu, bütün Müslümanları hedef alan bir kampanyaya dönüştürmek habercilik değil, çirkin bir operasyondur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.814 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 960 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.455 Okunma “Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar