‘Plakçıyı basan adam’ı nasıl şoke ettiler?

Sosyal medyada başlayan hareketlilik yeni entrikaların habercisiydi.      Sene-i devriye münasebetiyle zihinlerinde hortlayan “Gezi ruhu” binlerce gezi zekalı yumurta kafa olarak zuhur etmişti. Günlerdir tatbikat...

Sosyal medyada başlayan hareketlilik yeni entrikaların habercisiydi.     

Sene-i devriye münasebetiyle zihinlerinde hortlayan “Gezi ruhu” binlerce gezi zekalı yumurta kafa olarak zuhur etmişti.

Günlerdir tatbikat yapıyorlardı. Gösterilen hedeflere hep birlikte hücum ediyor, gün yüzü görmemiş küfürlerle çirkeflik rekorları kırıyorlardı.

Sonra baktık ki bu güruh, ‘amiral gemisi’nin öncülüğünde bir plakçıya daldı.

***

Din cahillerinin yazdığı bir senaryo olduğu için her tarafı dökülen bir kurguya benziyordu.

Sadece yeme-içme yasağından ibaret bir orucu hayvanların da tutabileceğini, asıl amacın elini, dilini hatta kalbini bütün kötülüklerden arındırmak olduğunu bilmelerini beklemiyorum. Fakat, bu kadar gezi zekalıolmasalardı hiç değilse oruçlu bir Müslümanın “İçki içiliyor” diye bir mekanı basmaya kalkmayacağını bari tahmin edebilirlerdi.

İçkili mekan avcılığı yapmak, Müslümanlar için makbul bir amel olsaydı, nerdeyse Ramazan’ın teğet geçtiği İstanbul’da, bula bula Cihangir’de köşeye sıkışmış bir plakçıyı mı bulurlardı?

“Bal gibi basmış işte. Görüntüleri izlemedin mi” diyenler olabilir.

Müslümanlarda da imalat hataları çıkabilir!

Böyle bir durum söz konusu olsa dahi sadece yapanı bağlar. Bunu, bütün Müslümanları hedef alan bir kampanyaya dönüştürmek habercilik değil, çirkin bir operasyondur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdlib'de ABD'den yardım almak, PYD devletini onaylamaktır 13 Şubat 2020 | 2.812 Okunma Abdülhamid Han düşmanlığı Siyonist Herzl'in ektiği tohumların ürünüdür 10 Şubat 2020 | 3.450 Okunma Onursuzu himaye etmek de onursuzluktur… 07 Şubat 2020 | 3.641 Okunma Katil Esad’a şehitlerimizin hesabı sorulmalı ama… 03 Şubat 2020 | 3.343 Okunma “Yüzyılın İhaneti”nin asıl sorumlusu Körfez cuntasıdır 30 Ocak 2020 | 2.405 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar