Osmanlı, bu kaos bölgesinde huzuru nasıl sağlamıştı?

Kasım Süleymani suikastıyla başlayan yeni kriz sürekli tırmanıyor. İçeride ve dışarıda imajını düzeltme derdinde olan İran, “izdiham” bahanesiyle ertelediği defin işlemini, ABD üslerine...

Kasım Süleymani suikastıyla başlayan yeni kriz sürekli tırmanıyor. İçeride ve dışarıda imajını düzeltme derdinde olan İran, “izdiham” bahanesiyle ertelediği defin işlemini, ABD üslerine karşı “aynı saatte ve aynı ülkede” düzenlediği füze saldırısı eşliğinde gerçekleştirdi. Şimdi dünya Amerika’nın misillemesini bekliyor.

Bu kaos yarışının ne kadar süreceğini bilmiyoruz ama her adımın, yüz yılın mağduru olan Müslümanlara vurulan yeni darbeleri oluşturacağını iyi biliyoruz.

Daha da vahimi; yürütülen “mezhep savaşı” algılarına bakılırsa, İslam dünyasında yeni “kardeş kavgaları” planlandığı anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin büyük buluşu “Güçlendirilmiş Koalisyon Sistemi” imiş… 09 Haziran 2021 | 577 Okunma Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 495 Okunma 6 ay içinde darbe mi yapacaksınız Sayın Kılıçdaroğlu? 26 Mayıs 2021 | 1.562 Okunma O bombalar Gazze'ye değil; bize atılıyor 21 Mayıs 2021 | 397 Okunma Babacan “masanın ortası”ndan “çatının ortası”na mı zıplıyor? 18 Mayıs 2021 | 1.487 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar