Osmanlı, bu kaos bölgesinde huzuru nasıl sağlamıştı?

Kasım Süleymani suikastıyla başlayan yeni kriz sürekli tırmanıyor. İçeride ve dışarıda imajını düzeltme derdinde olan İran, “izdiham” bahanesiyle ertelediği defin işlemini, ABD üslerine...

Kasım Süleymani suikastıyla başlayan yeni kriz sürekli tırmanıyor. İçeride ve dışarıda imajını düzeltme derdinde olan İran, “izdiham” bahanesiyle ertelediği defin işlemini, ABD üslerine karşı “aynı saatte ve aynı ülkede” düzenlediği füze saldırısı eşliğinde gerçekleştirdi. Şimdi dünya Amerika’nın misillemesini bekliyor.

Bu kaos yarışının ne kadar süreceğini bilmiyoruz ama her adımın, yüz yılın mağduru olan Müslümanlara vurulan yeni darbeleri oluşturacağını iyi biliyoruz.

Daha da vahimi; yürütülen “mezhep savaşı” algılarına bakılırsa, İslam dünyasında yeni “kardeş kavgaları” planlandığı anlaşılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatay'da ezan yasağı neden 6 yıl geç başladı? 22 Mayıs 2020 | 3.286 Okunma Kadir gecesi, “kaos gecesi” oldu 19 Mayıs 2020 | 2.887 Okunma Korkarım salgına karşı bağışıklık kazanıyoruz… 17 Mayıs 2020 | 297 Okunma Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor 03 Nisan 2020 | 2.779 Okunma Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.279 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar