Onursuzu himaye etmek de onursuzluktur…

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli’nin, İSMEK’te görevli başörtülü kadınları aşağılayan, yaşam ve giyim tarzlarıyla alay eden, kadınlık onurlarını zedeleyen seviyesiz davranışları 31 Aralık’ta ortaya çıktı.

Önce hiçbir tepki vermedim. Zira hakarete uğrayan kadınların samimiyetsizlikleri mağduriyetlerini gölgede bırakmıştı.

Çünkü 19 Ağustos’ta muhatap oldukları bu çirkin davranışı “İşimizi kaybederiz” endişesiyle aylarca sineye çekmiş, işten çıkarılınca hemen hatırlayıp(!) tepki vermişlerdi.

Bu onursuz davranışı daha o gün ifşa etselerdi şahsen benim saygı ve desteğimi hak ederlerdi. Oysa şimdiki tepkileri başörtüsü için değil, işten atıldıkları içindir. Onun için de başörtüsü hassasiyetinden ziyade istismar söz konusudur.

Ancak bu samimiyetsizlik, o çirkinliği ortadan kaldırmıyor.

Ama karşı mahallede bir haftadır sergilenen samimiyetsizliği de teessürle izliyorum...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin büyük buluşu “Güçlendirilmiş Koalisyon Sistemi” imiş… 09 Haziran 2021 | 577 Okunma Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 495 Okunma 6 ay içinde darbe mi yapacaksınız Sayın Kılıçdaroğlu? 26 Mayıs 2021 | 1.562 Okunma O bombalar Gazze'ye değil; bize atılıyor 21 Mayıs 2021 | 397 Okunma Babacan “masanın ortası”ndan “çatının ortası”na mı zıplıyor? 18 Mayıs 2021 | 1.487 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar