Nerede o “her yeri kaplayan” dindarlar?

CHP’nin bu sinsi operasyonları beni hiç şaşırtmıyor. İdrar dolu testiden, bal sızmasını beklemek ahmaklık olur. Beni asıl şaşırtan dindarların, muhafazakâr geçinenlerin derin uykusudur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki Kur’an-ı Kerim saygısızlığının, Müslümanlarca tam anlaşılmadığını düşünüyorum. Zira, anlaşıldığı halde “umursanmadığını” düşünmek istemiyorum.

Ezan ve Kur’an’la hiç ilgisi olmayanlar; Şeb-i Arus’un ne olduğunu bilmeyenler, nedense bu yıl; törendeki Kur’an tilavetinde ne dendiğini çok merak etmiş!

Peki; güzelim tilaveti bir kenara atarak, o kullanışlı “gazelhan”a; “O ne güzel bir Allah’tır ki, yoktur onun bir benzeri” mealini; uzun hava çektirenler, bunları anlayınca; hayatında nasıl bir değişiklik yaptı acaba?

Hepsi hikâye… O gece çok ciddi bir operasyon gerçekleştirilmiştir.

Yıllardır devam eden programda bu yıl böyle “karakteristik” bir değişiklik yapmak, asla; sıradan bir elemanın “atraksiyonu” olamaz. 

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 315 Okunma “Üç bizden, üç sizden” değil Ertuğrul Özkök; “Bir sağdan, bir soldan” 18 Eylül 2021 | 798 Okunma Çarşafa zincir takanlara, semazeni dansöz yapanlara teşekkür etmeliyiz 16 Eylül 2021 | 2.332 Okunma Gericiler(!) uzaya gidiyor, onlar yerin dibinde kafa çekiyor 06 Eylül 2021 | 1.421 Okunma Yargı, 28 Şubat'çı generallere haksızlık yapıyor… 24 Ağustos 2021 | 3.869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar