Nerede o “her yeri kaplayan” dindarlar?

CHP’nin bu sinsi operasyonları beni hiç şaşırtmıyor. İdrar dolu testiden, bal sızmasını beklemek ahmaklık olur. Beni asıl şaşırtan dindarların, muhafazakâr geçinenlerin derin uykusudur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki Kur’an-ı Kerim saygısızlığının, Müslümanlarca tam anlaşılmadığını düşünüyorum. Zira, anlaşıldığı halde “umursanmadığını” düşünmek istemiyorum.

Ezan ve Kur’an’la hiç ilgisi olmayanlar; Şeb-i Arus’un ne olduğunu bilmeyenler, nedense bu yıl; törendeki Kur’an tilavetinde ne dendiğini çok merak etmiş!

Peki; güzelim tilaveti bir kenara atarak, o kullanışlı “gazelhan”a; “O ne güzel bir Allah’tır ki, yoktur onun bir benzeri” mealini; uzun hava çektirenler, bunları anlayınca; hayatında nasıl bir değişiklik yaptı acaba?

Hepsi hikâye… O gece çok ciddi bir operasyon gerçekleştirilmiştir.

Yıllardır devam eden programda bu yıl böyle “karakteristik” bir değişiklik yapmak, asla; sıradan bir elemanın “atraksiyonu” olamaz. 

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“İrtica”yı kim çıkardı, kimlere karşı kullanıldı? 01 Nisan 2021 | 354 Okunma “Andımız” kimin andı? 20 Mart 2021 | 2.391 Okunma Çanakkale ruhu yaşıyor mu? 18 Mart 2021 | 226 Okunma Papa “Büyük İsrail”in son rötuşları için geldi 10 Mart 2021 | 2.701 Okunma 28 Şubat hâlâ anlaşılmadı, bence de bin yıl sürebilir 28 Şubat 2021 | 1.039 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar