Muhaliflerin zor imtihanı: Fırat’ın Doğusu…

-NEW YORK- Soçi Zirvesinde, İdlib’de savaşı ve yeni bir sivil katliamını önleyen Türkiye, büyük bir diplomatik başarıya imza attı.  O gün Soçi’de bu sonuç alınamasaydı...

-NEW YORK-

Soçi Zirvesinde, İdlib’de savaşı ve yeni bir sivil katliamını önleyen Türkiye, büyük bir diplomatik başarıya imza attı. 

O gün Soçi’de bu sonuç alınamasaydı bugün biz İdlib’de ölen çocukları, sınırımıza yığılan yeni yüzbinleri konuşuyor olacaktık. 

Daha da kötüsü Türkiye, “Hatay” demek olan İdlib’e yapılan saldırıya seyirci kalamayacak, rejim ve Rusya ile karşı karşıya gelecekti. 

Bu durumda asıl felaket; “koridor hezimeti”nin rövanşı için pusuda bekleyen Amerika, “kara gücü” PKK’yı devreye sokarak, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla oluşturduğumuz güvenli bölgeleri tekrar terör yuvası haline getirecekti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.540 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.726 Okunma Dağdaki silahlı teröristi bitirmek kolay, önemli olan şehirdeki kravatlılar... 23 Ağustos 2019 | 2.673 Okunma CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli 20 Ağustos 2019 | 2.955 Okunma Sansürü bitirdiler (!), muhalif gazeteciyi öldürdüler 26 Temmuz 2019 | 2.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar