Muhaliflerin zor imtihanı: Fırat’ın Doğusu…

-NEW YORK- Soçi Zirvesinde, İdlib’de savaşı ve yeni bir sivil katliamını önleyen Türkiye, büyük bir diplomatik başarıya imza attı.  O gün Soçi’de bu sonuç alınamasaydı...

-NEW YORK-

Soçi Zirvesinde, İdlib’de savaşı ve yeni bir sivil katliamını önleyen Türkiye, büyük bir diplomatik başarıya imza attı. 

O gün Soçi’de bu sonuç alınamasaydı bugün biz İdlib’de ölen çocukları, sınırımıza yığılan yeni yüzbinleri konuşuyor olacaktık. 

Daha da kötüsü Türkiye, “Hatay” demek olan İdlib’e yapılan saldırıya seyirci kalamayacak, rejim ve Rusya ile karşı karşıya gelecekti. 

Bu durumda asıl felaket; “koridor hezimeti”nin rövanşı için pusuda bekleyen Amerika, “kara gücü” PKK’yı devreye sokarak, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla oluşturduğumuz güvenli bölgeleri tekrar terör yuvası haline getirecekti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meğer NATO Türkçe bilmiyormuş!.. 14 Ocak 2020 | 4.134 Okunma Osmanlı, bu kaos bölgesinde huzuru nasıl sağlamıştı? 09 Ocak 2020 | 3.124 Okunma Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri 07 Ocak 2020 | 3.518 Okunma “Libya’ya gitmeyelim” demek, “Akdeniz’e girmeyelim” demektir 02 Ocak 2020 | 2.962 Okunma Artık gölgemizle değil, gövdemizle dijitaldeyiz... 31 Aralık 2019 | 3.282 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar