Kılıçdaroğlu’nu Anayasa Paketi ve Erdoğan kurtardı

Okoltuğa nasıl oturduğunu aslında herkes biliyordu. CHP gibi lider değişikliklerinin kurultay savaşlarına sahne olduğu bir partide, bir gün önce ‘aday bile olmayan’ silik bir isim bir gecede genel başkan...

Okoltuğa nasıl oturduğunu aslında herkes biliyordu.

CHP gibi lider değişikliklerinin kurultay savaşlarına sahne olduğu bir partide, bir gün önce ‘aday bile olmayan’ silik bir isim bir gecede genel başkan olmuştu.

Bırakın CHP’yi, tabela partilerinde bile benzer bir ‘nöbet değişimi’ yoktu.

Bir kaset oyunu yapılmıştı ama tezgah iyi kurulmuştu.

Bu operasyonun mağduru olan Sayın Baykal suçu Erdoğan’a atarak ipini çekene selam çakmış, hatta 15 Temmuz’dan sonra bile ortaya çıkan bütün gerçeklere gözünü kapatarak, adeta bir Stockholm Sendromu örneğiyle, “Sorumlu Erdoğan’dır”
demeye devam etmişti.

Ya hiç susmayan demokrat vicdan sahibi araştırmacı, cevval gazetecilerimizin bu konuda ağzını bıçak açmamasına ne demeli?

Mesela AK Parti’de benzer bir genel başkan değişikliği yaşansaydı, o “Gandi Kemal”ciler acaba yine aynı böyle mi davranırlardı?

15 Temmuz bile uyandıramadı

15 Temmuz’da devlet üzerindeki takıyye örtüsü kalktı, birçok faili meçhul hıyanetin faili ortaya çıktı.

FETÖ hıyanet örgütüne, kendi rezilleri ile borçlu sefilleri dışında herkes ateş püskürüyordu.

Peki bu süreçte Sayın Kılıçdaroğlu ne yaptı?

İlk günlerde“Darbeye karşıyım”gibiFETÖ’yü drekt hedef almayan yuvarlak beyanların dışında hiçbir tavır ortaya koymadı.

“Yenikapı’ya gitmeyeceğim” dedi. Kulağı çekildiği için mecburen gitti ise de sadece görüntü verdi ama asla ruhunu vermedi.

Taksim’de saatlerce darbe aleyhine esti gürledi(!) ama “FETÖ” bile diyemedi.

Sonra da 15 Temmuz’u tamamen unutup istismar rüzgarları estirdi.

Mağduriyet bahanesiyle “OHAL kalksın” kampanyalarıyla FETÖ’ye can simidi verdi.

“Darbe ile mücadele edecekseniz o gece halka ateş edenleri yargılayıp cezalandırın. Hakimle, savcıyla, öğretmenle ne işiniz var” dedi.

Oysa bu söylem, “tetikçi”yi feda edip, asıl örgüt olan FETÖ’yü kurtarma çabalarının ta kendisiydi.

Son olarak, “15 Temmuz bir kontrollü darbedir” şeklindeki rezil beyanıyla, darbe liderinin Pensilvanya’dan şeytani müttefik batı medyası vasıtasıyla yaydığı, “15 Temmuz bir tiyatrodur” ciddiyetsizliğine ciddi destek verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 09 Kasım 2021 | 790 Okunma Akşener, bir kadına küfreden Türkkan'ı asla cezalandıramaz 08 Kasım 2021 | 3.813 Okunma Şimdi biz hangi "Kılıçdaroğlu"na inanacağız? 05 Kasım 2021 | 960 Okunma 2023'te Türkiye'yi "silahsız bir 15 Temmuz" bekliyor... 26 Ekim 2021 | 3.455 Okunma “Kürt Sorunu” lafını hortlatmak, PKK'ya hayat öpücüğü vermektir 24 Eylül 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar