Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nu, seçilme garantisi vererek mi ikna etti?

Star Gazetesi yazarlarından Nuh Albayrak çok çarpıcı bir noktaya değinerek büyükşehir adaylığını reddeden ve bir süre daha Beylikdüzü'nde kalmak isteyen Ekrem İmamoğlu'nun büyükşehir adaylığına nasıl ikna edildiğini sorguluyor. Albayrak yazısında, girdiği her seçimden başarısızlıkla çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurnaz siyasetçi Ekrem İmamoğlu'na nasıl bir garanti verdiğini merak ediyor... İşte Albayrak'ın dikkat çeken yazısı...

Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Ama “arındırma” sürecine tahammül edemediği için enfeksiyonlu bir seçimle gelen “kirli” bir koltuğa oturdu. 

Nihai kararın ne olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak, kesin olan şu ki, İmamoğlu ve CHP seçimden sonraki görüntüsüyle “demokrasi sınavı”nı kaybetti. 

İmamoğlu kazandığından bu kadar emin ise ve seçim öncesinde ortaya koyduğu portre ile bize rol yapmamışsa “Zaten şaibeli bir koltuğu ben de istemem. Bütün tarafların gözetiminde, şeffaf ve dürüst bir inceleme ile başarımız tescillensin” diyebilseydi o koltukta gururla oturacaktı. 

Oysa, 29 bin oy farkıyla önde olduğu ilan edildiğinde YSK’ya övgüler yağdıran;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anaların ahı; asıl HDP’leşen CHP’yi derinden sarsacak 13 Eylül 2019 | 2.540 Okunma AK Parti’nin görevinin henüz bitmediğini, bütün teşkilat biliyor mu acaba? 27 Ağustos 2019 | 2.726 Okunma Dağdaki silahlı teröristi bitirmek kolay, önemli olan şehirdeki kravatlılar... 23 Ağustos 2019 | 2.673 Okunma CHP ve diğerleri, HDP/PKK konusundaki tavrını artık netleştirmeli 20 Ağustos 2019 | 2.955 Okunma Sansürü bitirdiler (!), muhalif gazeteciyi öldürdüler 26 Temmuz 2019 | 2.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar