Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nu, seçilme garantisi vererek mi ikna etti?

Star Gazetesi yazarlarından Nuh Albayrak çok çarpıcı bir noktaya değinerek büyükşehir adaylığını reddeden ve bir süre daha Beylikdüzü'nde kalmak isteyen Ekrem İmamoğlu'nun büyükşehir adaylığına nasıl ikna edildiğini sorguluyor. Albayrak yazısında, girdiği her seçimden başarısızlıkla çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurnaz siyasetçi Ekrem İmamoğlu'na nasıl bir garanti verdiğini merak ediyor... İşte Albayrak'ın dikkat çeken yazısı...

Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Ama “arındırma” sürecine tahammül edemediği için enfeksiyonlu bir seçimle gelen “kirli” bir koltuğa oturdu. 

Nihai kararın ne olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak, kesin olan şu ki, İmamoğlu ve CHP seçimden sonraki görüntüsüyle “demokrasi sınavı”nı kaybetti. 

İmamoğlu kazandığından bu kadar emin ise ve seçim öncesinde ortaya koyduğu portre ile bize rol yapmamışsa “Zaten şaibeli bir koltuğu ben de istemem. Bütün tarafların gözetiminde, şeffaf ve dürüst bir inceleme ile başarımız tescillensin” diyebilseydi o koltukta gururla oturacaktı. 

Oysa, 29 bin oy farkıyla önde olduğu ilan edildiğinde YSK’ya övgüler yağdıran;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık çalışanları, unutulmaktan korkuyor 03 Nisan 2020 | 2.765 Okunma Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli 24 Mart 2020 | 6.269 Okunma Koronavirüs salgını, insanoğlunun eseridir 20 Mart 2020 | 3.437 Okunma Evlat nöbeti biterse HDP/PKK bayram eder 18 Mart 2020 | 4.501 Okunma İdlib, Hatay'ın hatta Çanakkale'nin garantisidir 06 Mart 2020 | 4.181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar