Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nu, seçilme garantisi vererek mi ikna etti?

Star Gazetesi yazarlarından Nuh Albayrak çok çarpıcı bir noktaya değinerek büyükşehir adaylığını reddeden ve bir süre daha Beylikdüzü'nde kalmak isteyen Ekrem İmamoğlu'nun büyükşehir adaylığına nasıl ikna edildiğini sorguluyor. Albayrak yazısında, girdiği her seçimden başarısızlıkla çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurnaz siyasetçi Ekrem İmamoğlu'na nasıl bir garanti verdiğini merak ediyor... İşte Albayrak'ın dikkat çeken yazısı...

Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Ama “arındırma” sürecine tahammül edemediği için enfeksiyonlu bir seçimle gelen “kirli” bir koltuğa oturdu. 

Nihai kararın ne olacağını henüz bilmiyoruz. Ancak, kesin olan şu ki, İmamoğlu ve CHP seçimden sonraki görüntüsüyle “demokrasi sınavı”nı kaybetti. 

İmamoğlu kazandığından bu kadar emin ise ve seçim öncesinde ortaya koyduğu portre ile bize rol yapmamışsa “Zaten şaibeli bir koltuğu ben de istemem. Bütün tarafların gözetiminde, şeffaf ve dürüst bir inceleme ile başarımız tescillensin” diyebilseydi o koltukta gururla oturacaktı. 

Oysa, 29 bin oy farkıyla önde olduğu ilan edildiğinde YSK’ya övgüler yağdıran;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya’da gelinen nokta Türkiye’yi müdahaleye zorluyor 23 Ocak 2020 | 2.717 Okunma Meğer NATO Türkçe bilmiyormuş!.. 14 Ocak 2020 | 4.135 Okunma Osmanlı, bu kaos bölgesinde huzuru nasıl sağlamıştı? 09 Ocak 2020 | 3.126 Okunma Kasım Süleymani’nin öldürülmesi üzerine işlenen inanç cinayetleri 07 Ocak 2020 | 3.520 Okunma “Libya’ya gitmeyelim” demek, “Akdeniz’e girmeyelim” demektir 02 Ocak 2020 | 2.962 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar