Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ı neden linç ettiriyor?

Deniz Baykal'ın milletvekillerinden Zülfü Livaneli, 3 Temmuz'da verdiği röportajda, ''Baykal'ın solculukla ilgisi yok. Tipik bir Sünni, sağcı ve Ankara (devlet) politikacısıdır. Alevileri ve Kürtleri sevmez'' demişti.Bu...

Deniz Baykal'ın milletvekillerinden Zülfü Livaneli, 3 Temmuz'da verdiği röportajda, ''Baykal'ın solculukla ilgisi yok. Tipik bir Sünni, sağcı ve Ankara (devlet) politikacısıdır. Alevileri ve Kürtleri sevmez'' demişti.

Bu ağır saldırı günlerce tartışıldı.

Günler sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında ''CHP'de genel başkanlık yapan herkesin başımızın üstünde yeri var. Olayı getirip başka bir tartışma atmosferine çekmek ihanettir'' diyerek bu tartışmaya son verilmesini istedi.

Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı, Baykal'ı savunuyor, Livaneli'ye had bildiriyor gibi algılandı. Ama bu konuşmadan sonra bazı CHP milletvekillerinin, ''Baykal, istifa etmelidir'' ısrarına bakılırsa, ''Bu tartışmayı kesin'' talimatının grubuna yönelik olmadığı anlaşılıyor. Ayrıca, gerçekten Baykal'ın yıpranmasını istemeseydi günlerce beklemez, ilk günden meseleye el koyardı. Yani, bu müdahalenin sebebi çok farklıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbe gerçekleşseydi 2021 Türkiye'si nasıl olurdu? 14 Temmuz 2021 | 1.312 Okunma Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ı neden linç ettiriyor? 09 Temmuz 2021 | 1.822 Okunma Amerika Afganistan'a niçin gelmişti, nasıl çekiliyor? 25 Haziran 2021 | 755 Okunma Muhalefetin büyük buluşu “Güçlendirilmiş Koalisyon Sistemi” imiş… 09 Haziran 2021 | 587 Okunma Medyadaki Haçlı Savaşı 03 Haziran 2021 | 503 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar